Morgan Stanley růstem tržeb překonává rivaly. Akcie +4 %


13:30 • 20. července 2015

Tagy: JP Morgan, americké akcie, výsledková sezóna

Sérii čtvrtletních výsledků bankovních obrů z Wall Street dnes uzavírá Morgan Stanley a to jednoznačně pozitivně. Zisk i tržby překonaly očekávání a investoři jsou nadšeni. Akcie MS v premarketu amerického obchodování rostou o bezmála 4 % nad 40 dolarů za kus.

Za období duben až červen banka vydělala 1,81 miliardy dolarů (85 centů na akcii), v porovnání s 1,89 mld. (92 centů) ve stejném období loňského roku. Zisk bez vlivu přecenění vlastních dluhopisů ale dosahuje 79 centů na akcii a překonává očekávaných 74 centů. Tržby meziročně vzrostly o zhruba 13 procent na 9,6 miliardy dolarů, nad očekávaných 9,1 miliardy.

Morgan Stanley jako jediná z největších amerických bank vykázala lepší výsledek z obchodování dluhopisů a počtvrté za pět kvartálů oznámila rekordní zisk z divize wealth managementu. V roce 2014 dosáhla MS nejlepšího růstu příjmů z investičního bankovnictví.

Morgan Stanley zůstává světovou jedničkou na trhu primárních úpisů akcií a v aktivitě v oblasti fúzí a akvizic zaujímá druhou příčku. Minulým kvartálem banka zahájila nový program návratu kapitálu zpět do rukou investorů, v rámci něhož chce v průměru čtvrtletně nakoupit zpět akcie za více než 600 mil. dolarů, celkově tak vynaložit 3 biliony dolarů.

Jak dopadla konkurence?

Citigroup: Průšvihář s růžovou budoucností?

Goldmanům srazily zisk o 50 % náklady na soudy

Zisk +132 %. Americká bankovní dvojka smývá špínu krize

Výsledky bank: JPMorgan v tempu, Wells Fargo nestíhá

Napsat autorovi RSS

Vystudovala Institut ekonomických studií při Univerzitě Karlově, obor finance a bankovnictví. V rámci studia strávila semestr na nizozemské Maastricht University a po návratu získala první redaktorskou zkušenost v online deníku Týden.cz. V roce 2010 nastoupila jako redaktorka zpravodajského investičního webu Patria.cz, kde působila čtyři roky. Od května 2014 se podílí na tvorbě ekonomického portálu v rámci nově vzniklé finanční skupiny Roklen Fin. Je zástupkyní šéfredaktora Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
JPMorgan Chase

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.