Šéf JPMorgan: Brexit může znamenat konec eurozóny


09:02 • 2. srpna 2016

Tagy: Brexit, Evropská unie, eurozóna, JP Morgan

Jakmile Velká Británie opustí Evropskou unii, ocitne se integrita eurozóny v nebezpečí. Televizi CNBC to řekl Jamie Dimon, generální ředitel největší americké bankovní společnosti JPMorgan Chase & Co. Rozpad eurozóny je podle něj jedním z možných scénářů.

„Může to trvat déle než pět let, ale může se velmi snadno stát,“ uvedl Dimon. Dodal, že nová vláda ve Spojeném království a také důležitá referenda v dalších evropských zemích jsou příčinou značné nejistoty. Referendum o členství Británie z Evropské unii se konalo 23. června.

„Musíme být připraveni na cokoliv… Musíme se řídit zákony země, a to bez ohledu na to jaké jsou. Budeme tak zřejmě muset dělat věci jinak než nyní,“ naznačil šéf JPMorgan v Chase & Co.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.