Jaké státy patří mezi nejinovativnější na světě?


20:04 • 17. února 2017

Tagy: Inovace, Technologie, průzkum

Spojené státy nejsou nejvíce prosperující zemí na světě, ale co se týče inovací, tak suverénně vévodí žebříčku nejinovativnějších zemí. Podle průzkumu How Much, všechny ostatní významné země nemají ani zdaleka tolik inovativních projektů a nápadů jako Američané.

Průzkum se soustředil na měření inovací jako počtu vydaných patentů v dané zemi v období od roku 1977 do roku 2015. Ačkoliv zvolené měření nemusí být nejpřesnější, tak stále představuje asi nejlepší ukazatel míry inovace ve světě.

„Patentový systém je hlavní motorem technologického růstu už od 19. století. V současnosti tak zůstává pro hi-tech odvětví nejlepším indikátorem. V tomto odvětví jsou nové inovace a patenty hranicí mezi úspěchem a neúspěchem,“ uvedl zástupce How Much Raul Aromos.

Inovativní kúra k léčbě stagnace

Zajímavým faktem je, že hned několik amerických států má více vydaných patentů než některé nejvýkonnější světové ekonomiky. Suverénně nejvíce inovativním státem je podle očekávání Kalifornie. Sídlo gigantů jako Apple či Alphabet je se svými 638 tisíci patenty inovativnější než vysoce produktivní Německo. Tam byla vydána oproti Kalifornii jen polovina patentů.

Mezi dalšími americkými státy se nejlépe umístil New York a Texas. Ze zbytku světových velmocí je na tom nejlépe Japonsko, které disponuje oproti Spojeným státům asi třetinou vydaných patentů. Na dalších místech se umístilo už zmiňované Německo, Jižní Korea a Tchajwan. Čínští podnikatelé mají v tomhle ohledu ještě co dotahovat. Čína se umístila v žebříčku až na dvanáctém místě za státy jako je Švýcarsko a Izrael.

RSS

Student navazujícího magisterského studia Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Jeho oborem je hospodářská správa a hospodářské a politické dějiny 20. století. Zajímá se o ekonomii, finanční trhy a politiku.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.