Převálcuje Facebook svou novou platformou YouTube?


19:08 • 10. srpna 2017

Tagy: Facebook, Mark Zuckerberg, Technologie, YouTube

Bude se to jmenovat Watch a má to být nová sociální síť pro sdílení a sledování videí. A má přijít již „brzy“. O tom, že se Facebook pouští do projektu vlastního vysílání v televizním stylu, se šuškalo již měsíce, ale Watch, který firma ve svém prohlášení představila včera, připomíná spíše obdobu známého YouTube.

Podle Facebooku má nová platforma jeho uživatelům umožnit snáze vyhledávat a sledovat videa, ať již živě vysílaných, či předem nahraných, která se budou týkat nějakého konkrétního motivu či příběhu. Uživatelé si pak budou moci vytvářet watchlisty tak, aby jim neunikly žádné nové epizody.

Facebook hlásí vyšší zisky. Měsíční počet uživatelů na rekordu

Watch má být perzonalizovaný tak, aby uživatelům nabízel nová videa podle toho, co sledují jejich přátelé a komunity. Budou zde také sekce typu „Most Talked About“ s videy, která rozviřují konverzaci na dané téma, nebo „What´s Making People Laugh“, kde budou příspěvky, na které většina uživatelů reagovala kliknutím na „haha“ smajlík. Watch má také nabízet jednodušší nástroje pro vyhledávání videí pomocí oblíbených umělců, typu videa či poskytovatele.

„Myslíme si, že Watch bude domovem pro širokou škálu shows, od reality přes komedie až po živé sportovní přenosy,“ píše Facebook ve své zprávě. Firma prý také finančně podpořila některé poskytovatele, kteří vytváří série videí zaměřené na komunity, s cílem inspirovat tvůrce a zasít semínka nově vznikajícího ekosystému.

Google, Facebook a spol.: Neohrožená technologická pětka. Nebo ne?

Platforma bude zpočátku poskytnuta jen omezenému počtu uživatelů a tvůrců v USA, ale postupně by se měla rozšířit dál. Přesnější časový harmonogram zatím Facebook neposkytl.

Facebook tak chce zřejmě využít a rozšířit potenciál svých aktivních uživatelů, kterých již má na svém kontě dvě miliardy, nepočítáme-li jeho další platformy, jako je například WhatsApp či Messenger, které obě nedávno překročily hranici jedné miliardy uživatelů (více v článku Facebook: Mocnější, než se zdá).

RSS

Vystudovala obor Mezinárodní politika a diplomacie na Vysoké škole ekonomické v Praze. Absolvovala mezinárodní interdisciplinární studijní program Comparative East-West-Studies se zaměřením na politologii na Universitě Regensburg. V průběhu studia absolvovala mj. stáž v Německém Spolkovém sněmu. Pracovala jako zpravodaj ekonomické redakce ČTK, působila jako content manager ve společnosti Patria Online, kde vedla zpravodajský tým, a pracovala také jako mluvčí předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.