Které firmy jsou NEJinovativnější na celém světě?


20:33 • 15. ledna 2017

Tagy: Inovace, podnikání, Apple, Google, Tesla, Amazon, Facebook, Netflix, Toyota, Samsung, Microsoft

Které firmy nejvíce inovují? Podle posledního průzkumu Boston Consulting Group naprostá většina spadá pod „štempl“ USA. Nejvyšší pozice pak zaujímají známá jména jako Apple, Tesla či Microsoft.,

Mezunárodní konzultantská společnosti své šetření provedla v rámci více jak 1500 amerických firem. Prvenství patří Applu, hned za ním pak následuje Google a Tesla Motors. Bramborová medaile patří Microsoftu, za kterým se řadí Amazon, Netlfix, Samsung, Toyota a Facebook.

Velký zvrat: Na akciové trhy se řítí dvoubilionová tsunami

Firma s nakousnutým jablkem ve znaku se pyšní prvenstvím již jedenáctý rok po sobě, což v podstatě není překvapivé, pokud vezmete potaz, kolik peněz vedení Applu investuje do oblasti výzkumu a vývoje. Ve fiskálním roce končícím 24. září 2016 se částka určená pro R&D vyšplhala na 10 milionů dolarů.

Druhá příčka patřící Googlu je rovněž stálou záležitostí, ovšem ně tak dlouho jako u Applu. Firma si staví především na svém pravidle „dvaceti procent“, které má zaměstnance pobídnout k tomu, aby věnovali 20 % svého času na vymýšlení nových projektů.

Co se týče ostatních kontinentů, pro mnohé je možná až překvapivým výsledkem přítomnost pouhých dvou asijských firem v rámci top výčtu, a to jihokorejského Samsungu a japonské Toyoty. Celkově se do žebříčku dostalo 11 asijských hráčů.

Mezi nejinovativnější evropské firmy pak patří Bayer (11. příčka), BMW (14. místo) a Daimler (16. pozice).

Nejlepší maso a co dál? Zhodnocení o více než 250 %

„S tím, jak se trhy rychle mění, se i u tradičních dosud méně inovativních sektorů stávají nové technologie klíčovým hybatelem,“ přepisuje server CNBC slova studie. „Ty nejúspěšnější inovátoři vykazují naprosto přesnou rovnováhu mezi interní a externí inovací. Jsou chytří, efektivní a dokážou snadno absorbovat vylepšení vnějšku, která pak aplikují do vlastních procesů.“

Trendem světa inovací je analytický přístup a využití „big data“. Podle výsledku studie se tímto směrem ubírá 65 % zkoumaných společností.

V kurzu je rovněž činnost v oblasti joint ventures, v rámci které firmy získávají podniky s novými inovativními nápady. Oblíbené jsou především inkubátory, které využívá celkem 62 % sledovaných firem.

Na hraně další krize. Čas se neúprosně krátí, míní stratég

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něho byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.