Může tesák „FANG“ ještě ukázat zuby?


18:31 • 28. června 2017

Tagy: Wall Street, Google, Facebook, Netflix, Amazon, Apple

Některé akcie označované zkratkou FANG (Facebook, Amazon, Netflix, Google) stále zůstávají podhodnocené. A to navzdory bezprecedentní rally vysokého růstu akcií technologických gigantů. Televizi CNBC to řekl Marc Benioff, šéf firmy Salesforce. Někteří investoři ještě do akronymu FANG (v překladu tesák) přidávají akcie firmy Apple, pak by to byly akcie FAANG.  

„Myslím, že některé z těchto titulů jsou stále podhodnocené,“ uvedl Benioff, který dodává, že by souhlasil s Jimem Cramerem. Ten minulý týden v pořadu televize CNBC „Mad Money“ poznamenal, že neúnavný růst akcií FANG bude během této rally širokého rázu pravděpodobně následovat akcie internetového prodejce Amazon.  

Upozornil na to, že jen byznys firmy Amazon Web Services (AWS) letos dosáhne 20 miliard dolarů a domnívá se, že je na nejlepší cestě ke sto miliardám. Benioff prohlásil, že jeho firma má s Amazonem úzký pracovní vztah a předpověděl, že společnost se sídlem v Seattlu s Jeffem Bezosem u kormidla výrazně poroste.

Švýcarský investor Marc Faber, přezdívaný jako „Dr. Doom“, v sobotu poukázal na meteorický nárůst akcií FANG jako očividný „bearish“ signál pro americký akciový trh. Předpověděl, že akcie mohou brzy spadnout i o 40 procent a více. „Volatilita je nyní velká, a když akcie začnou padat dolů, bude to propad výrazný,“ konstatoval.

 

Faber je velmi znepokojen tím, že bohatství přiteklo velkým korporacím a majetným lidem. Věří tomu, že nerovnováha by mohla narušit trhy, jak je známe.

 „Obecně sektor informačních technologií doporučujeme v akciových portfoliích nadvažovat, když se daří společnostem tvořit velké množství hotovosti a jejich zisky zaznamenávají stále velmi slušné růsty,“ sdělil serveru Roklen24 v reakci analytik Komerční banky Miroslav Frayer.

„Z akcií FANG se nám zdají být nejatraktivnější akcie společnosti Google, která pokračuje v navyšování tržního podílu, zlepšování svého finančního profilu a rychlejší konverze tržeb do hotovosti. Na druhou stranu například akcie Facebooku nebo Netflixu doporučujeme prodávat,“ dodal.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.