Nejbohatší je stále Gates. ČR má šest dolarových miliardářů


14:51 • 20. března 2017

Tagy: miliardáři, bohatství

Nejbohatším Čechem je stále finančník Petr Kellner. Česko si v počtu dolarových miliardářů polepšilo, v žebříčku figuruje už šest jmen. Nejbohatším mužem planety zůstal v minulém roce Bill Gates, když se na druhé místo vrátil fenomenální investor Warren Buffett. Žebříček sestavil časopis Forbes.

Nováčkem mezi českými dolarovými miliardáři se stal Daniel Křetínský. Po jeho obchodu s australskými investičními fondy je zřejmé, že jeho jmění je minimálně jeden a půl miliardy eur, tedy hodnota jeho podílu v těchto fondech. Forbes pak jeho jmění odhadl na celkem dvě miliardy dolarů.

Nejbohatším Čechem zůstal finančník Petr Kellner. Jeho bohatství poprvé přesáhlo hranici 12 miliard dolarů, přesné jmění je asi 12,2 miliard dolarů. To je v přepočtu 306 miliard korun. Hlavní položkou v jeho portfoliu je rozmach společnosti Home Credit.

Druhým nejbohatším Čechem je ministr financí Andrej Babiš. Jeho jmění magazín Forbes odhadl na 3,4 miliardy dolarů. Českou šestici doplnili uhlobaron Pavel Tykač, investor Karel Komárek a realitní magnát Radovan Vítek.

V celosvětovém měřítku se na první pozici také nic nezměnilo. Nejbohatším mužem planety je stále zakladatel Microsoftu Bill Gates. Jeho jmění je 86 miliard dolarů. Na druhém místě se umístil „věštec z Omahy“ Warren Buffett, ten se svými 75 miliardami předstihl zakladatele Amazonu Jeffa Bezose.

Zemí s největším počtem miliardářů zůstávají Spojené státy. Na druhém místě se umístili čínští miliardáři a na třetím těsně němečtí před indickými.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.