Také výsledky JPMorgan nadopoval Donald Trump


AKTUALIZOVÁNO 14:57 14:15 • 13. ledna 2017

Tagy: JP Morgan, USA, Banky, výsledková sezóna, Trump

AKTUALIZOVÁNO – JPMorgan Chase dnes jako druhá velká banka reportovala dobré kvartální výsledky a stejně jako Bank of America porazila očekávání analytiků. Největší americká banka oznámila upravený zisk 1,71 dolaru na akcii, zatímco analytici čekali 1,44 USD. Zisk se tak zvýšil na 6,73 miliardy dolarů z 5,43 miliardy USD v roce 2015. Tržby činily 24,33 miliardy dolarů, což bylo nad odhadem 23,94 miliardy dolarů.

Generální ředitel banky Jamie Dimon uvedl, že americká ekonomika, zdá se, nabírá na síle. Dodal, že do budoucna existuje příležitost pro dobrá a racionální rozhodnutí, která podpoří další růst.

Akcie největší americké banky výrazně rostly po vítězství Donalda Trumpa v listopadových prezidentských volbách. Důvodem je očekávání, že Trump zruší regulační opatření, která byla zavedena v roce 2008, kdy nastala finanční krize.

JPMorgan loni předstihla Wells Fargo a stala se největší světovou banku dle tržní kapitalizace. Akcie banky mírně rostly zatímco Wells Fargo si kvůli skandálu pohoršila.

V dalších čtvrtletích by na výsledky amerických bank měly mít příznivý vliv rostoucí úrokové sazby. Fed zvýšil svou základní sazbu minulý měsíc poprvé po roce. Letos čeká, že tento úrok zvýší třikrát.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.