Trump avizoval „fenomenální“ změny daní. Jak je zobchodovat?


07:42 • 13. února 2017

Tagy: Trump, daně, USA

Americký prezident Donald Trump avizoval, že v příštích týdnech oznámí detaily plánu na nejambicióznější daňovou reformu od dob Ronalda Raegana. Možnost, že se naděje na slibované snížení korporátních daní konečně zhmotní, poslala trhy i dolar vzhůru. Které tituly by investorům díky plánované reformě mohly přinést největší zisky? Řada analytiků již podle serveru americké televizní stanice CNBC začala svým klientům udílet doporučení, jak této události na trhu využít.

Již před několika týdny stratég investiční banky Goldman Sachs vydal seznam společností s nejvyšší efektivní daňovou sazbou, které podle něj z plánovaného snížení korporátních daní budou profitovat nejvíce. Zde je sedm titulů, které banka v tomto ohledu doporučuje.

Také investiční banka JPMorgan doporučuje nakupovat akcie firem s velkou daňovou zátěží a pro své klienty sestavila výběr deseti nejzajímavějších:

Společnost Strategas Research Partners se zaměřila na jinou oblast daňové politiky. Svým klientům doporučila kupovat tituly, které budou profitovat z Trumpova plánu umožnit repatriaci zisků, které velké korporace drží v zahraničí, jednorázovým snížením daňové sazby na 10% ze současných 35 %. Investorům, kteří chtějí zobchodovat implementaci tzv. daňových prázdnin pro repatriační daně, firma doporučuje následujících pět titulů:

Analytik společnosti Evercore ISI, Vijay Jayant, doporučuje investorům akcie firmy Disney s ohledem na její specifika. „Disney má proinflační podnikový model (reklama, tématický park a ceny v hotelech), působí z velké části na domácím trhu, je plným plátcem daně, má nízký úvěrový poměr a relativně vysoké úrovně kapitálových výdajů,“ uvedl Jayant ve zprávě pro klienty. Celkově vzato, vzhledem k hlavním bodům návrhu daňové reformy by z ní měl Disney podle něj výrazným způsobem profitovat.

Analytik Michael Rollins z Citibank zase s ohledem na Trumpovy daňové plány na začátku tohoto roku zvýšil doporučení pro akcie společnosti Verizon. „Od voleb jsme se stali optimističtější ohledně perspektivy daňové reformy a mohli jsme lépe porozumět potenciální přínosy pro Verizon,“ uvedl Rollins.

Společnost Keefe, Bruyette & Woods zase klientům doporučila nákup akcií American Express s tím, že snížení daní povede ke zvýšení výdajů prostřednictvím kreditních karet. Z analýzy firmy vyplývá, že změny v daňových sazbách jak u osobních, tak i korporátních daní, byly v minulosti katalyzátorem růstu vykazovaného obchodu.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

RSS

Vystudovala obor Mezinárodní politika a diplomacie na Vysoké škole ekonomické v Praze. Absolvovala mezinárodní interdisciplinární studijní program Comparative East-West-Studies se zaměřením na politologii na Universitě Regensburg. V průběhu studia absolvovala mj. stáž v Německém Spolkovém sněmu. Pracovala jako zpravodaj ekonomické redakce ČTK, působila jako content manager ve společnosti Patria Online, kde vedla zpravodajský tým, a pracovala také jako mluvčí předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.