Dobrý start amerických bank: JPMorgan překonala odhady


AKTUALIZOVÁNO 14:02 12:58 • 14. července 2016

Tagy: JP Morgan, výsledková sezóna, USA, Banky

AKTUALIZOVÁNO – Největší americká bankovní společnost JPMorgan Chase & Co dnes zahájila výsledkovou sezonu amerického bankovního sektoru. Banka vykázala v letošním druhém čtvrtletí upravený zisk 1,55 dolaru na akcii, zatímco trh čekal 1,43 dolaru. Banka se v době všeobecně nízkých úrokových sazeb nadále potýkala s nízkými maržemi. Akcie banky reagovaly na výsledky v premarketu růstem.

Čistý zisk JPMorgan Chase & Co se ve druhém kvartále snížil o 1,4 procenta na 6,2 miliardy dolarů. Podle Dimona k zisku přispěly rostoucí spotřebitelské vklady, prodeje kreditních karet a půjčky.

Tržby ve čtvrtletí dosáhly 25,2 miliardy, což bylo také nad očekávání analytiků, kteří očekávali 24,16 miliardy dolarů. Investoři výsledky amerických bank bedlivě sledují. Chtějí vědět, zda se jim ve druhém čtvrtletí podařilo vyhnout turbulencím z Evropy a dalším faktorům, které vadily bankám na Wall Street. JPMorgan Chase & Co je první velká americká banka, která reportovala čtvrtletní výsledky po referendu o vystoupení Británie z Evropské unie.

Podle Dimona je zatím předčasné hodnotit výsledky brexitu. Dodal, že banka počítá s tím, že ponechá pobočku v Londýně.

Záhada vyřešena. Kdo stojí za akciovou rally?

„JPMorgan Chase i nadále fungovala dobře ve všech našich významných odvětvích,“ uvedl generální ředitel banky Jamie Dimon, který tento týden oznámil, že banka přidá svým zaměstnancům na hůře placených pozicích. Minimální mzda zhruba 18 tisíc pracovníků se během tří let zvýší asi o 20 procent, a sice ze současných 10,15 USD na 12 až 16,50 USD.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.