Akcie ČEZ stojí nejméně od loňského dubna

České akcie dnes opět spadly a největší pokles postihl akcie ČEZ. Ty se propadly o dalších 3,7 % a uzavřely pod 550 korunami, což je nejnižší hodnota od dubna loňského roku. Hlavní důvodem pro tak silný pokles je zřejmě zítřejší převážení indexů PX a CECE. V obou indexech výrazně klesne počet akcií v bázi a zdá se, že se na tento fakt fondy již připravují a akcie prodávají. Při předpokladu, že bude v příštím roce ČEZ vyplácet dividendu 38 korun, tento titul nabízí při současných cenách dividendový výnos okolo 7 %.

Komerční banka i Erste také klesaly, Erste se během dne podívala pod 670 korun a Komerční na 5150 korun. Obě banky se však ze ztrát z většiny vymanily a zavíraly výrazně nad svými denním minimy. Komerční oslabila nakonec pouze 0,19 % a Erste o 1 %. Naopak rostly akcie VIG +0,59 %, které mají být zítra vyřazeny z indexu EU Stoxx 600 a Euro Hedged Index. Během dne jsme také zaregistrovali více jak 8% propad cen akcií O2, ale titul se ihned z jednorázového prodejního tlaku vzpamatoval a skončil se ztrátou pouze 1 %. Zdaleka nejobchodovanějším titulem byly akcie ČEZ, kde se zobchodoval bezmála 1 milion kusů akcií.

Okolní trhy se během dne dostávaly ze ztrát poté, co evropské akcie odmazaly všechny ztráty. Polské akcie se na chvíli dostaly do záporných hodnot za celý rok 2015, ale růsty titulů v bankovním sektoru a těžaře mědi KGHM poslaly index WIG20 do pozitivního pásma. BUX také část ztrát odmazal, nicméně nakonec ztratil 0,8 %, když klesaly všechny hlavní tituly tamní burzy.

Newsletter