Akcie Unipetrolu přes rekordní zisk zlevnily

Český trh dnes ztrácel nejvíce v regionu a celkově oslabil o 0,63 %. Hlavní propady se odehrály na akciích s nejlepší výkonností posledních týdnů, tedy na Unipetrolu, ČEZu a O2.

ČEZ, který svou výkonností výrazně překonával sektor utilit v Evropě, dnes odepsal velmi nelichotivých 2,56 % a dosedl na denní minimum 586,5 koruny. Na tomto titulu již druhý den operuje silnější zahraniční prodejce, který zřejmě vybírá zisky. Akcie O2 dnes opět ztrácely a během dne se ceny dostávaly na úrovně okolo 115 korun, ovšem za velmi slabých objemů. Poté akcie propad zkorigovala a dostávala se dokonce do plusových hodnot, nicméně prodejní tlak ji srazil zpět k úrovni 120 korun.

Unipetrol dosáhl nejlepší výsledek hospodaření v historii

Unipetrol i přes dobrá čtvrtletní čísla oslaboval. Po otevření však akcie reagovaly na čtvrtletní zisk 3,28 miliardy korun poměrně pozitivně a obchodovaly se o 2 % silnější na úrovní 190 korun. Nicméně, výběr zisků poslal akcie dolů na 180 korun, tedy o 2,62 %. Ostatní akcie byly bez větších změn a objemů. Celkově trhem prošlo 420 miliónů korun, což je výrazně pod dlouhodobými průměry.

Okolní trhy měly smíšenou výkonnost, mírně posilovaly po včerejším silném propadu polské akcie a sice o 0,69 %. Maďarský index BUX uzavřel se ztrátou 0,3 %, i vlivem poklesu akcií OTP.

Newsletter