Akciím Peugeotu se opět otevírají dveře do indexu CAC 40… ještě letos?

Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën by mohla být zařazena zpět do hlavního indexu pařížské akciové burzy CAC 40, a to ještě v letošním roce. Titul byl z indexu vyjmut v roce 2012 po prudkém propadu akcií.

List Automobilwoche na svém webu uvedl, že akciím automobilky se dveře do indexu zřejmě znovu otevřou již letos, což by logicky zvýšilo atraktivitu titulu u investorů. Firma byla součástí indexu CAC 40 od jeho vzniku v roce 1987.

Finanční situace automobilky se lepší a cena akcií stoupá. Firma pokračuje v restrukturalizaci s cílem obnovit ziskovost a snížit svou závislost na evropském trhu. Automobilka dosáhla v letošním prvním pololetí provozního zisku 477 milionů eur, po ztrátě 100 mil. EUR před rokem, a překonala očekávání analytiků. Naposledy firma hospodařila v černých číslech před třemi roky. Akcie firmy od začátku roku posílily o bezmála polovinu hodnoty.

V letošním roce se PSA Peugeot Citroën dohodla na kapitálovém propojení s čínským partnerem Dongfeng. V červenci spojení získalo povolení k výstavbě čtvrté společné továrny v Číně, čímž má výrobní kapacita narůst o 300 tis. na 1,1 milionu aut ročně.

PSA je po německém koncernu Volkswagen druhým největším výrobcem aut v Evropě. V ČR provozuje společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota. 

Newsletter