Akcionář CETV ziskem nad odhady, výhledem a dividendou nikoli

(Aktualizováno 16:01) Americká mediální skupina Time Warner zaznamenala v posledním čtvrtletí loňského roku 27% pokles zisku zatíženého slabšími výnosy filmového studia a příjmy z reklamy. Dařilo se naopak z pohledu poplatků za kabelové vysílání.

Celkové výnosy meziročně klesly o procento na zhruba očekávanou úroveň 7,53 mld. USD (rozpětí odhadů 7,13 – 7,78 mld. USD). Provozní zisk nicméně dosáhl 1,6 mld. dolarů a překonal očekávaných 1,56 mld. USD. Po očištění firma vydělala 98 centů na akcii, bez zahrnutí nákladů na restrukturalizaci a poplatků v divizi Turner Broadcasting pak 1,14 dolaru na akcii. Oba údaje jsou bezpečně nad analytiky očekávaným ziskem (v konsensu Bloomberg) 93 centů.

Time Warner oznámil navýšení kvartální dividendy na 35 centů na akcii, v souladu s konsensem trhu. V letošním roce skupina očekává zisk 4,60 až 4,70 dolaru na akcii, kam spadá analytický odhad 4,67 USD.

Time Warner je majitelem televizního kanálu HBO, filmového studia Warner Bros a největším akcionářem skupiny CETV, do jejíhož portfolia spadá tuzemská TV Nova.

Tržby divize Turner Broadcasting, která provozuje kanály jako je CNN, TNT nebo Cartoon Network, se za tři měsíce do konce prosince zvýšily o 2,3 procenta. V případě kabelové televize HBO se tržby zvýšily o více než šest procent. Filmovému studiu Warner Bros, které je také součástí Time Warner, ale tržby klesly, což se podepsalo na celkovém výsledku skupiny.    

Studio Warner Bros se na celkových tržbách skupiny podílí zhruba z poloviny. Za jeho horším čtvrtletním výsledkem stojí především to, že filmy jako je Na hraně zítřka nebo Tammy vydané ve formátech pro domácí kina neměly takový úspěch jako snímky, které se v této podobě objevily předloni.

Time Warner vzkazuje: Bez Murdocha bude lépe

TW loni v létě odmítla původní nabídku 21st Century Fox znějící na 80 mld. dolarů. Šéf 21st Rupert Murdoch se následně rozhodl o převzetí dále neusilovat. Skupina pod vedením Jeffa Bewkese usiluje o růst, mimo jiné rozšiřováním online vysílání. Bewkes od svého nástupu do úřadu v roce 2008 rozhodl o vyčlenění celých divizí – Time Warner Cable, AOL a naposledy v loňském červnu vydavatele Time.

Akcie TW, od začátku roku o více než 5 % slabší, obchodují s mírným ziskem.

Newsletter