Aktuálně.cz: Banky si ke kurzu přirážejí i 3 procenta!

Některé banky si do devizových kurzů, kterými přepočítávají platby kartou v zahraničí, započítávají vyšší „přirážku“ než v minulosti, píše Aktuálně.cz. Na klientech si tak kompenzují pokles příjmů z mezibankovních poplatků od obchodníků, které loni výrazně omezilo nařízení Evropské unie.

Například největší česká banka Česká spořitelna dnes přepočítává eurové transakce klientů kurzem, který je dokonce o 2,45 % odlišný od skutečného kurzu na trhu (měřeno středovým kurzem fixingu ČNB), píše Aktuálně.cz. Místo kurzu 27,02 Kč za euro tak klienti Spořitelny získávají jedno euro za 27,68 korun.

A podle našich informací nejde jen o transakce platebními kartami v zahraničí. Stejný kurzovní lístek aplikují české banky i při menších devizových transakcích. Větší devizové obchody se banky snaží „ošetřit“ prostřednictvím individuálních kurzů. Na ty ale dosáhnou jen větší firmy a ani tak nemají zaručeno, že nabídka bude transparentní a výhodná.

Velké marže, které si účtují tradiční banky, se však mohou stát brzy minulostí. V rámci naší nové aplikace RoklenFx nyní garantujeme marži 0,08 % na všechny obchody od 1 000 eur. Navíc směněné prostředky umíme poslat na jakýkoliv účet nejen v České republice, ale i v dalších více než 200 zemích světa. Poplatek za takovou platbu neúčtujeme žádný. Více informací naleznete v Tiskové zprávě.

Například v okamžiku zveřejnění tohoto článku garantujeme všem klientům RoklenFx nákup eur minimálně za kurz 27,0496 nebo a prodej maximálně za 26,9944. Kurzy se automaticky aktualizují v aplikaci každé 3 sekundy. Garance minimální marže platí všem, bez rozdílu.

Celá platforma RoklenFx je založena na transparentnosti s cílem ukázat, že bankovní služby je možné zajišťovat i jiným než tradičním způsobem, který nabízejí již zaběhlé, velké společnosti. Klient nejprve odsouhlasí nabídnutý kurz měny, musí mít možnost transparentně porovnat nabídku s vývojem na trhu, teprve poté transakci dokončuje. Důvěra a bezpečnost klientů je pro Roklen zásadní záležitostí.

Přes drobné porodní bolesti roste aplikace RoklenFx každým dnem. V budoucnu budeme dále transakce zrychlovat a brzy snížíme i minimální objem směny v online aplikaci. Tím spolu s nabídkou mezinárodní platební karty otevřeme svět mezinárodních finančních transakcí nejen podnikům a podnikatelům, ale ve velkém rozsahu i fyzickým osobám.

Newsletter