Alcoa odstartovala výsledkovou sezonu. Žádná sláva

Společnost Alcoa, která je největším výrobcem hliníku v USA, dnes tradičně odstartovala výsledkovou sezonu v USA. Její kvartální výsledky zůstaly za očekáváním trhu, když reportovala zisk jen 32 centů na akcii, zatímco analytici čekali 35 centů. Tržby klesly na 5,21 miliardy dolarů, trh počítal s 5,31 miliardami.

„Alcoa je stabilní a ukázala odolnost navzdory krátkodobým rizikům na trhu,“ uvedl její šéf Klaus Kleinfeld. Akcie firmy po otevření trhu ale výrazně oslabily a zaznamenaly největší pokles za devět měsíců. V rámci indexu S&P zaznamenaly největší ztráty.

V závěru týdne se naplno rozjede výsledková sezona velkých amerických bank. V pátek kvartální výsledky oznámí JPMorgan & Chase, Citigroup a Wells Fargo.

Toto jsou poslední čtvrtletní výsledky pro firmu Alcoa, která existuje 128 let, jako celek. Její správní rada totiž koncem září schválila plánované rozdělení společnosti na dva samostatné veřejně obchodované subjekty. Rozdělení by mělo vstoupit v platnost 1. listopadu.

Tradiční byznys, tavicí pece, budou dál fungovat pod názvem Alcoa. Do nové společnosti s názvem Arconic se vyčlení aktivity pro letecký, kosmický a automobilový průmysl. Spadat tam budou i pevné lehké slitiny.

Newsletter