Americká jízda pokračuje, slušná čísla hlásí také Goldmani

AKTUALIZOVÁNO – Americká investiční banka Goldman Sachs hlásí dobrá čísla za letošní třetí čtvrtletí, kterými lehce překonala odhady analytiků. Výsledky podpořil vysoký růst příjmů z obchodování. ​Banka zaznamenala upravený zisk 4,88 dolaru na akcii, zatímco trh čekal jen 3,82 dolaru. Akcie banky reagovaly v premarketu na čtvrtletní výsledky růstem.

Goldman Sachs ve 3. čtvrtletí utržila 8,17 miliardy dolarů, zatímco analytici Thomson Reuters počítali s 7,42 miliardy dolarů. Banka vykázala zisk 2,09 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 47 procent.

„Zaznamenali jsme solidní výkon napříč franšízou, který pomohl vyrovnat typickou sezonní slabost,“ uvedl generální ředitel banky Lloyd Blankfein.

Finanční sektor zaznamenal v průběhu posledních tří měsíců druhý nejlepší výsledek v rámci indexu S&P 500. Celý rok ale bojoval s mírným ekonomickým růstem, očekáváním růstu úrokových sazeb a jedním z nejhorších startů amerického akciového trhu.

Wall Street vidí na kapitálových trzích další známky rostoucí aktivity. Dobrá čísla reportovaly také další banky – JPMorgan Chase, Citigroup a Bank of America.

Příjmy bank z obchodů, především s dluhopisy, podpořilo rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii, ale i nejistota kolem dalšího vývoje měnové politiky v USA a dalších zemích.

Newsletter