Evropská inflace klesla více, než čekal trh. Dolar navýšil dnešní zisky pod 1,0950 za euro. Koruna se obchoduje zpět pod 24,30 za euro.

Americké energie stáhla ropa, S&P 500 ustupuje

Americké trhy zakončily úvodní obchodní seanci týdne smíšeně. Ztráty vedli zástupci energetického sektoru, kteří tak reagovali na pokles cen ropy. Cena severomořské ropy Brent dnes poprvé za 14 měsíců klesla pod psychologicky důležitou hranici 100 dolarů za barel.

Zpět pod 100 dolary. Cenu ropy Brent sráží horší čísla z ekonomiky

Indexy na Wall Street po pětitýdenní sérii zisků v řadě, během níž index S&P 500 prolomil hranici 2000 bodů, dnes převážně mírně ustupovaly. Zmíněný index oslabil o 0,3 % k 2001,5 bodu, oslabil i DJIA a to o 0,15 %. Mírný zisk 0,2 % naopak připsal Nasdaq.

Optimismus plynoucí ze čtvrtečního oznámení ECB, která na sazbách posunula rekordní minima a navíc připravuje spuštění nákupů aktivy krytých cenných papírů a zajištěných dluhopisů, dlouho nevydržel a poslední slovo minulého týdne měla překvapivě špatná data z amerického trhu práce, kde tvorba pracovních míst za srpen výrazným způsobem zaostala za odhady.

Akcie skupiny MGAM vyskočily o více než 30 % poté, co elektronická herní společnost oznámila dohodu s Global Cash Access Holdings. Dařilo se i Boeingu, který vzrostl o 2,6 %. O letadla Boeingu projevil zájem Ryanair, který uzavřel smlouvu na koupi 100 letadel 737 MAX. Dařilo se i Yahoo! +5,6 %, díky blížícímu se vstupu společnosti Alibaba Group na trh. Yahoo vlastní 24 % Alibaby.

Nedařilo se naopak ropě Brent, která poklesla o 0,6 % opět pod 100 dolarů za barel po slabších datech z Číny i USA, poklesla i cena zlata -0,95 %.

Newsletter