Evropské výnosy rostou, americké o něco rychleji. Dolar si proti euru drží zisky kolem hranice 1,1700 EURUSD. Rizikovější měny jsou pod tlakem rostoucích amerických tržních sazeb. Koruna se obchoduje v lehké ztrátě těsně pod 25,45 za euro.

Americký akciový trh se drží na maximech, dnes v očekávání ECB a dat z trhu práce

Americké indexy stagnují na vysokých úrovních, DJIA +0,12 %. Americká ekonomika nabírá na obrátkách po zprávě, že tvorba pracovních míst prudce vzrostla.

Dow Jones připsal 0,1 % a uzavřel na 16976 bodech. Index Standard &Poor se vyšplhal o 0,07 % na 1974 bodů, zatímco technologický index Nasdaq zakončil -0,02 %.

K vyšším ziskům nepřispěla pozitivní data z amerického pracovního trhu, kdy bylo v červnu vytvořeno 281.000 nových pracovních míst, což bylo výrazně nad očekáváním trhu i květnovou hodnotou 179 tisíc. Dnes budou trhy vyčkávat na další data z amerického trhu práce ve 14:30, jemuž bude v Evropě předcházet měnově-politické rozhodnutí ECB (13:45).

Tvorba pracovních míst v americké ekonomice prudce vzrostla, říkají data ADP

Dařilo se společnosti Constellation Brands +2,34 %. Distributor alkoholu zaznamenal silný nárůst zisku.  

Nedařilo se příliš bankovnímu domu JPMorgan Chase, jehož akcie poklesly o 1 % poté, co generální ředitel Jamie Dimon oznámil svou vážnou nemoc. Dále dodal, že v průběhu léčby se bude i nadále aktivně angažovat ve vedení banky. Diagnostika ukázala na počáteční stádium rakoviny hrdla.

Akcie Rackspace Hosting rostly o 6,31 % po oznámení, že prostřednictvím investiční banky Qatalyst Partners chce firma koupit Shutterfly +14,92 %. Shutterfly vyrábí pestrou škálu digitálních zařízení, zatímco Rakspace poskytuje služby spojené se správou IT systémů pro malé a střední podniky.

Index volatility VIX poklesl o další 3 %.

 

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s.

Newsletter