Koruna se pohybuje do strany, drží se v rozmezí 24,31 až 24,36 EURCZK. Index S&P 500 včera zavřel pod hranicí 4000 USD.

Andy Murray rád investuje přes crowdfunding. Do čeho?

Skotský tenista Andy Murray, který je v současnosti druhým nejlepším hráčem světa, investoval do dalších tří startupů přes crowdfundingovou platformu Seedrs. Nezveřejněnou částku dal do cyklistické navigační aplikace Beeeline, aplikace na hlídání domácích mazlíčků Dog Tracker Nano a také do firmy blow, která zařizuje služby „krásy“ na zakázku. Informaci přinesl server Business Insider.

Wimbledonský a olympijský vítěz Murray spolupracuje s platformou Seedrs od loňského června, v počáteční fázi podpořil již celkem 15 firem včetně pěti, které byly oznámeny letos v únoru. „Uznání a podpora britských podnikatelů je pro mě opravdu důležitá. Zejména těch, kteří jsou hybnou silou podnikání,“ uvedl Murray. „Každý z těchto podnikatelů je pro svůj byznys nadšený a v podnikání určitě uspěje. Jsem rád, že jsem investoval do jejich budoucího růstu,“ dodal.

 

 

Platforma Seedrs lidem umožňuje, aby investovali více než deset tisíc liber do společností, které se jim líbí. Dostanou za to podíl ze zisku.

Podle Jeffa Lynna, zakladatele a generálního ředitele Seedrs, je skvělé vidět, jak Andy Murray podnikatele aktivně podporuje. Je typem investora, který rozumí rané fázi investování a také důležitosti vybudování diverzifikovaného portfolia v souladu s širší investiční strategií.

Crowdfundingová platforma Seedrs zafinancovala již více než 350 společností, celkem nainvestovala více než 130 milionů liber.

Newsletter