Aplikaci pro správu financí od BudgetBakers si oblíbili Američané

Českou mobilní aplikaci pro správu osobních financí Wallet si za pět let její existence stáhlo již více než 1,5 milionu uživatelů. Nejvíce si aplikaci českého startupu BudgetBakers oblíbili obyvatelé USA. Odtamtud je přes 17 procent všech uživatelů. Na druhém místě se umístili Češi s téměř šesti procenty. První čtverku doplnili Britové a Indové.

Firma BudgetBakers také v minulém roce získala investici přes sedm milionů korun a do jejího vedení nastoupil jako ředitel Michal Kratochvíl, mentor a investor StartupYardu, který dříve působil jako výkonný ředitel firmy Accenture ve střední Evropě.

„Před dvaceti lety v rámci své práce v Accentures jsem stál u zrodu internetového bankovnictví ČS, ČSOB i Komerční banky. Tenkrát se nám nepodařilo prosadit u těchto bankovních domů investice do mobilních aplikací. Když jsem se potkal s Honzou (pozn. red. Jan Muller) se StartupYardu, věděl jsem, že sdílíme podobné vize,“ uvedl Michal Kratochvíl.

Aplikaci aktivně využívá přes 160 tisíc majitelů mobilních telefonů. Wallet má dlouhodobě vysoké hodnocení na Google Play. Tržby rostou meziměsíčně o 20 %.

Newsletter