Apple k iPhonům: Tři roky a dost!

Společnost Apple očekává, že se nový iPhone a Apple Watch budou používat pouhé tři roky. Pak společnost počítá s tím, že bude staré zařízení nahrazeno novým. U počítače Mac společnost Apple očekává, že se svým prvním majitelem vydrží čtyři roky.

Apple a životní prostředí? Společnost vydala dokument, ve kterém kalkuluje „přispívání“ svých produktů k produkci skleníkových plynů. Jedním z ukazatelů byla také doba použití zařízení. „Očekávané roky využívání zařízení, které se počítají od prvního majitele, jsou čtyři roky u zařízení s OS X a tvOS a tři roky pro zařízení s iOS a watchOS,“ poznamenává firma s nakousnutým jablkem ve znaku. Samozřejmě se jedná pouze o názor společnosti Apple podle shromážděných dat. Navíc vzhledem k tomu, že se Apple Watch používají teprve rok, jedná se z části také o prognózu.

 

Analýza IHS z kraje letošního roku uvádí, že 29 procent aktivních iPhonů tvoří model iPhone 5 a 23 procent jsou ještě starší modely iPhonů. Prodej iPhone 5 byl zahájen v září 2012, což už je více než 3 roky… Starší modely iPhonů nicméně vždy aktualizace softwaru iOS nepodporovaly. Verze iOS 8, která byla zveřejněn v roce 2014, však tento stav změnila a i nejnovější iOS 9 podporuje iPhone 4S, který spatřil světlo světa v říjnu 2011. Počítače Mac mají samozřejmě, stejně jako většina počítačů, větší očekávaný životní cyklus.

Tisk: Apple hodlá pokračovat ve snížené výrobě telefonů iPhone

Ve stejném dokumentu, si někteří pozorovatelé všimli „chyby“ Applu v tom, jak to se odkazuje na svůj operační systém (OS) pro počítače Mac. Doposud používané označení je „OS X“. V originálním prohlášení bylo nejprve uvedeno „MacOS“. „Chyba“ byla rychle upravena. Jestli se jedná o skutečnou chybu nebo můžeme čekat rebranding operačního systému zůstává otázkou.

Daňové ráje: Sex, drogy a Apple

Newsletter