Apple koketuje s rozšířenou realitou

Technologický gigant Apple hledá nové možnosti svého růstu. Zvažuje výrobu různých důmyslných očních přístrojů propojených s brýlemi, které by využívaly rozšířenou realitu (augmented reality – AR), napsala agentura Bloomberg.

Přístroj by byl bezdrátově propojen s chytrým telefonem iPhone. Ukazoval by informace a obrázky o objektech, které by osoba s brýlemi pohledem zachycovala. Mohla by tak být využita takzvaná rozšířená realita – technologie, která propojuje digitální obrazy se skutečným světem. Projekt je zatím v experimentální fázi.

Apple již mluvil s potenciálními dodavateli produktu a objednal malé množství očních displejů od jednoho dodavatele. Nekoupil ale dostatečné množství součástek na to, aby se brýle brzy vyráběly sériově. Pokud dá firma z kalifornského Cupertina produktu zelenou, měl by se na trhu objevit nejdříve v roce 2018.

Plán na nové „wearables“ přichází poté, co nejhodnotnější firma světa reportovala první meziroční pokles tržeb za 15 let a hledá nové produkty. Chytré hodinky Apple Watch se zrovna neuchytily, ale šéf Applu Tim Cook věří v potenciál AR.

 

Newsletter