Apple rudne. Bojuje tak proti AIDS. Akcie letí vzhůru

Technologický gigant Apple dnes v internetovém obchodě představil speciální edici chytrého telefonu iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Je v červených barvách, a to kvůli desetileté podpoře kampaně (RED), která přispívá k boji proti HIV/AIDS. Apple představil také nový tablet iPad. Akcie firmy z Cupertina reagují růstem na nová maxima.

„Od té doby, co jsme před deseti lety začali spolupracovat s (RED), měli naši zákazníci významný dopad na boj proti šíření AIDS prostřednictvím nákupu našich výrobků, od původního iPod nano (PRODUCT) RED Special Edition až po dnešní příslušenství pro iPhone, iPad a Apple Watch,“ uvedl šéf Apple Tim Cook.

Cena nového červeného iPhonu začíná na 749 dolarech, v obchodech se objeví v pátek 24. října, a to ve dvou variantách – 128GB a 256GB. Červené provedení se bude prodávat celosvětově. Nejprve v USA a ve vybraných 40 zemích světa. V Česku se začne prodávat během dubna.

Apple v rámci projektu (RED) podporujeme programy proti šíření AIDS, které zajišťují poradenství, testování a léky bránící přenosu HIV z matky na nenarozené dítě. Prodejem produktů (RED) firma vybrala přes 130 milionů dolarů. Jeden dolar zajistí třídenní zásobu životně důležitých léků.

Charitativní projekt Red založil frontman irské rockové kapely U2 Bono Vox. Jeho iniciativa je považována za vzorový příklad „kreativního kapitalismu“.

 

Newsletter