Dolar mírně sílí proti euru i v dolarovém indexu. Eurodolar se i po včerejším posunu obchoduje na úrovni 1,1800 EURUSD. Komentář viceguvernéra ČNB Nidetzkého o relativně rychlém zvyšování sazeb pomohl ke zpevnění koruny pod 25,70 za euro.

Apple si na trh dojde pro 5 mld. dolarů. Další zpětný odkup?

Apple plánuje získat na dluhopisovém trhu 5 miliard dolarů. Emitovat hodlá 5leté dluhopisy bez pevné sazby a dále bondy s pevným výnosem se splatnostmi 5, 7, 10 a 30 let. Manažery emise jsou Goldman Sachs a Deutsche Bank. Naposledy se firma na trhu dolarových dluhopisů ukázala v loňském dubnu, kdy si z emise o sedmi tranších odnesla 12 miliard dolarů.

S ohledem na objem hotovosti, jíž Apple disponuje, se dá předpokládat, že prostředky z emise využije pravděpodobně na financování zpětného odkupu akcií. Apple ke konci prvního kvartálu fiskálního roku „seděl“ na 178 miliardách dolarů, hotovostní pozici tak oproti předchozímu kvartálu posílil o 15 %.

Na zpětný odkup akcií Apple v uplynulé čtvrtině vydal 5 miliard dolarů, celkově již 73 miliard dolarů. Tzv. share buyback tak tvoří v historii firmy největší díl programu návratu hodnoty akcionářům v celkovém objemu 130 mld. USD.

Ostře sledovaný Apple představil za uplynulý kvartál rekordní výsledky, přinejmenším z pohledu prodejů vlajkového produktu, telefonu iPhone. Zároveň ziskem a tržbami suverénně překonal očekávání trhu. 

iPhone 6 zabodoval. Apple vyráží dech ve všech směrech

Newsletter