Apple Watch jsou prý poruchové. Vadí i tetování

Potíže s dostupností chytrých hodinek Apple Watch, jejichž prodej byl oficiálně zahájen před týdnem, zřejmě mají svůj důvod. Firma objevila poruchu v důležité součásti hodinek, v důsledku čehož byl značně omezen jejich prodej, uvedl deník Wall Street Journal s odkazem na své zdroje.

Údajná chybovost přístroje se týká součástky zvané „taptic engine“, což by se dalo velmi volně přeložit jako „motor pro poklepání“. Podle firmy revoluční technologie nabízí funkci upozornění „lidštější“ formou, která pracuje s hmatovým smyslem člověka a různými intenzitami mírného „poklepání“ nahrazuje prý invazivnější vibrace. Jednotlivé úrovně tohoto poklepání mají být přiřazeny různým úkonům či oznámením, kontakty si údajně mohou například vzájemně posílat i „nahrávku“ vlastního tepu. Výrobcem tzv. „taptic engines“ je čínská AAC Technologies.

Apple Watch od zítřka na trhu. Pouze pro VIP?

Jablko k nakousnutí. Apple nad odhady, štědrý k akcionářům

Apple údajně vyřadil některé již hotové přístroje. Podle zdrojů firma dříve nabádala některé své dodavatele, aby do června zpomalili proces výroby, bez udání důvodu. WSJ nemá informace, že by šly nějaké chybové přístroje do prodeje. Sama firma tyto informace odmítla komentovat.

Tetování omezuje funkce hodinek

Přímo od prvních uživatelů Apple Watch přichází ještě jedna nevšední stížnost. Tetování na ruce omezuje funkce hodinek, jelikož barva inkoustu mate senzory na spodní straně přístroje. Několik uživatelů si již na sociálních sítích postěžovalo, že hodinky na tetované kůži nefungují – nepoznají totiž, že jsou na ruce, a automaticky přecházejí do režimu uzamčení. Měření srdečního tepu také vykazuje výrazně odlišné výsledky na tetované kůži v porovnání s netetovaným zápěstím.

Apple začal přijímat předběžné objednávky v USA před třemi týdny a minulý pátek spustil v obchodech ve Spojených státech, Číně, Japonsku, Británii, Austrálii i některých dalších zemích „prodej“. Přístroje Apple Watch se ale nedostaly na pulty značkových prodejen Apple Store a k dostání byly jen v několika vybraných luxusních prodejnách. K dispozici k okamžitému prodeji také zřejmě nebudou celý květen, Apple vyzval zákazníky k objednávkám přes internet.

Tim Cook o Apple Watch. Které celebrity už je nosí?

Samsung se vrátil na světový trůn. Apple zaostal

Newsletter