Německý Ifo index ukázal větší zlepšení, než dosahoval konsensus trhu. Euro z dat nikterak výrazně neprofituje, obchoduje se nadále nad 1,1930 EURUSD. Měny regionu mírně sílí. Koruna se obchoduje na úrovni dnešní otevírací ceny kolem 25,36 za euro.

Asijské akcie zamířily po ropném uklidnění vzhůru

Asijské akciové trhy dnes zpevnily, když největší zisky zaznamenaly japonské akcie. Růstu pomohla stabilizace ropy. Ceny se po pondělním propadu v reakci na výsledky nedělní schůzky předních těžařů v katarské metropoli Dauhá ustálily.

„Noční obchodování na asijských trzích bylo také ve znamení růstu. Premiantem byly japonské indexy, které růstem o více než tři procenta vymazaly včerejší vysoké ztráty, když nejvíce se dařilo finančním titulům. Stabilizace cen ropy pomohla i dalším asijským trhům a kontinentální index MSCI Asia Pacific tak přidal 1,7 procenta,“ uvedl Josef Němý z Komerční banky.

Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 dnes zpevnil o 3,68 procenta, za růstem byl také slabší japonským jen, který oslabil vůči americkému dolaru. Investoři ještě vstřebávali škody zemětřesení z minulého týdne. Dařilo se hlavním japonským exportérům, akcie automobilek Toyota, Nissan a Honda rostly od 3,12 do 3,92 procenta. Akcie firmy Sony posílily o více než šest procent.

Index Shanghai Composite dnes přidal 0,36 procenta. Hongkongský index Hang Seng zpevnil o 0,88 procenta. Australský ASX 200 si polepšil o 1,03 procenta, za růstem byl energetický a materiální sektor.

Newsletter