V 18:00 našeho času vystoupí na konferenci WSJ guvernér Fedu Powell. Trhy očekávají zejména komentáře k vývoji amerických dluhopisů. Podle nás, i vzhledem k blížícímu se zasedání Fedu, nezmíní Powell nic, co by ještě nezaznělo. Tedy: rostoucí delší výnosy Fed netrápí, naopak reflektují očekávanou ekonomickou obnovu.

Asijské akcie zamířily po ropném uklidnění vzhůru

Asijské akciové trhy dnes zpevnily, když největší zisky zaznamenaly japonské akcie. Růstu pomohla stabilizace ropy. Ceny se po pondělním propadu v reakci na výsledky nedělní schůzky předních těžařů v katarské metropoli Dauhá ustálily.

„Noční obchodování na asijských trzích bylo také ve znamení růstu. Premiantem byly japonské indexy, které růstem o více než tři procenta vymazaly včerejší vysoké ztráty, když nejvíce se dařilo finančním titulům. Stabilizace cen ropy pomohla i dalším asijským trhům a kontinentální index MSCI Asia Pacific tak přidal 1,7 procenta,“ uvedl Josef Němý z Komerční banky.

Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 dnes zpevnil o 3,68 procenta, za růstem byl také slabší japonským jen, který oslabil vůči americkému dolaru. Investoři ještě vstřebávali škody zemětřesení z minulého týdne. Dařilo se hlavním japonským exportérům, akcie automobilek Toyota, Nissan a Honda rostly od 3,12 do 3,92 procenta. Akcie firmy Sony posílily o více než šest procent.

Index Shanghai Composite dnes přidal 0,36 procenta. Hongkongský index Hang Seng zpevnil o 0,88 procenta. Australský ASX 200 si polepšil o 1,03 procenta, za růstem byl energetický a materiální sektor.

Newsletter