Asijské akcie zamířily po ropném uklidnění vzhůru

Asijské akciové trhy dnes zpevnily, když největší zisky zaznamenaly japonské akcie. Růstu pomohla stabilizace ropy. Ceny se po pondělním propadu v reakci na výsledky nedělní schůzky předních těžařů v katarské metropoli Dauhá ustálily.

„Noční obchodování na asijských trzích bylo také ve znamení růstu. Premiantem byly japonské indexy, které růstem o více než tři procenta vymazaly včerejší vysoké ztráty, když nejvíce se dařilo finančním titulům. Stabilizace cen ropy pomohla i dalším asijským trhům a kontinentální index MSCI Asia Pacific tak přidal 1,7 procenta,“ uvedl Josef Němý z Komerční banky.

Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 dnes zpevnil o 3,68 procenta, za růstem byl také slabší japonským jen, který oslabil vůči americkému dolaru. Investoři ještě vstřebávali škody zemětřesení z minulého týdne. Dařilo se hlavním japonským exportérům, akcie automobilek Toyota, Nissan a Honda rostly od 3,12 do 3,92 procenta. Akcie firmy Sony posílily o více než šest procent.

Index Shanghai Composite dnes přidal 0,36 procenta. Hongkongský index Hang Seng zpevnil o 0,88 procenta. Australský ASX 200 si polepšil o 1,03 procenta, za růstem byl energetický a materiální sektor.

Newsletter