Audience: Vaše Výsosti, popelníček by nebyl?

Již za pár hodin čeká prezidenta Miloše Zemana audience u královny Alžběty II v Buckinghamském paláci. Tento akt lze právem považovat za jeden z vrcholů zahraniční politiky kterékoliv hlavy státu, jakým způsobem ho však pojme český svéráz, o tom si mohou zaspekulovat nejenom bookmakeři. Faktem je, že ti předpokládají, že se Zeman přeci jen porušení protokolu spíše nedopustí (2:1). Na druhou stranu, pozdní příchod by nebylo nic, co jsme ještě neviděli (100:1).

„Je mnoho způsobů a příležitostí, jak se při audienci u královny dopustit přešlapu. Vládce náš by si tentokrát měl dát opravdu pozor, protože ochranka se zásahem nebude na nic čekat. Objímačku a líbačku jako s Jiřinou Bohdalovou tedy nečekejme. Na druhou stranu, nikdy neříkej nikdy a kdy jindy když né teď. Mám každopádně pocit, že i pro Alžbětu, která už nepochybně zažila mnohé, bude dnešní setkání velmi silným zážitkem,“ říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Jedním ze základních prohřešků je situace, kdy host zahájí hovor jako první, což je v tomto případě oceněno kursem 5:1. Avizovaný dotaz na dlouhověkost by sice nebyl zcela korektní v kursu 1,7:1 jej však skutečně lze očekávat. Obligátní popelníček a cigaretka by ale asi byl opravdu až příliš silný tabák (750:1).

Miloš Zeman: Audience v Buckinghamském paláci 16. 6. 2017

Sázková příležitost:

  • Na setkání s královnou Alžbětou II. se dostaví se zpožděním 15 a více minut, kurs 100
  • Zahájí konverzaci s královnou Alžbětou II. jako první, kurs 5                                                  
  • Při diskuzi s královnou Alžbětou II. požádá o popelníček a zapálí si, kurs 750
  • Zeptá se královny Alžběty II., jak se dožít 90 let, kurs 1,7                                                         
  • Odborníci na etiketu nenajdou žádné porušení protokolu Zemanem, kurs 2

Newsletter