Jestřábí výhled sazeb Fedu zvýšil střední a delší konec americké výnosové křivky. Vzrostly zejména reálné tržní sazby. Dolar v návaznosti na to posílil na dvouměsíční maxima. Během dne očekávejme dozvuky Fedu s rizikem pro rizikové měny. Koruna oslabila k 25,50 za euro, vzhledem k výhledu sazeb ČNB předpokládáme omezený prostor pro další oslabení.

Avast kupuje AVG za 1,3 miliardy dolarů

AKTUALIZOVÁNO – Česká antivirová společnost Avast Software kupuje nizozemského konkurenta AVG Technologies, který dodává bezpečnostní programy pro počítače a mobilní zařízení. Cena transakce je 1,3 miliardy dolarů. Avast nabídne nizozemskému AVG na akcii 25 dolarů, což je prémie zhruba 33 procent ke včerejší zavírací ceně Avastu 18,79 dolaru.

„Věříme, že spojení sil s Avastem, soukromou společností s nezanedbatelnými zdroji, plně podporuje naše růstové cíle a představuje nejlepší zájmy našich akcionářů,“ uvedl šéf AVG Gary Kovacs. Avast chce díky transakci přidat software pro ochranu mobilních telefonů před škodlivým softwarem.

Avast chce transakci financovat hotovostí a využije také půjčku od Credit Suisse Securities, Jefferies a UBS Investment Bank ve výši 1,7 miliardy dolarů. Obě společnosti by po spojení měly spravovat společně síť zhruba 600 milionů koncových zařízení, na kterých běží jejich antivirový software, z toho 160 milionů jsou zařízení mobilní.

Společnost AVG Technologies vyvíjí a vydává bezplatný a komerční bezpečnostní software pro koncové uživatele i firmy. V jednotlivých pobočkách po celém světě, v USA, Velké Británii, Nizozemí, České republice a Německu, zaměstnává přes 1000 osob.

Kořeny firmy Avast sahají do roku 1988, kdy čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš pokořili Vienna virus. Dnes Avast zaměstnává přes 500 profesionálů v hlavním sídle v Praze a dalších kancelářích v Německu, USA a Asii, má obchodní partnery na všech hlavních trzích a celosvětovou komunitu uživatelů programů Avast.

Avast Software chrání 230 miliónů uživatelů, mobilních zařízení a počítačů. Firma je jednou z nejstarších firem v oboru. Její produktové portfolio zahrnuje vše od bezplatného antiviru pro PC, Mac nebo Android až po prémiové produkty a služby pro firmy.

Newsletter