Avast míří na londýnskou burzu. IPO má přinést 200 milionů dolarů

AKTUALIZOVÁNO – Avast míří na londýnskou burzu. Česká antivirová firma chce prostřednictvím IPO snížit vlastní dluhy a také upevnit svoji pozici na světovém trhu. Vydáním nových akcií chce získat částku okolo 200 milionů dolarů. Firma to dnes sdělila serveru Roklen24 v tiskové zprávě.

„Avast je v naší zemi velmi známou firmou, která je vnímána velmi pozitivně a jako úspěšná ve svém oboru. Vzhledem k rozsahu klientské základny, která přesahuje 435 milionů uživatelů po celém světě je tato firma známá i v zahraničí. Jedná se o globálního lídra ve svém oboru, a to poskytování zabezpečení pro IT technologie,“ uvedl Jiří Kostka z Komerční banky. Současná doba je podle něj velmi vhodná pro vstupy společností na burzy vzhledem k aktuálním vysokým valuacím na světových trzích. Společnosti tak nyní mohou získat skutečně výrazně zajímavou výši finančních prostředků díky vstupu na burzu. Obzvláště to platí pro IT společnosti, které jsou v současnosti jedním z hlavních tahounů růstu světových trhů, dodal Kostka.

Podle hlavního makléře BH Securites Martina Vlčka je pozitivní, že Avast očekává, že vydané akcie budou akceptovatelné pro začlenění do britských akciových indexů FTSE UK. „To by firmě umožnilo získat větší vizibilitu značky. IPO umožní firmě také motivovat zaměstnance formou opcí na akcie firmy. Případné zařazení akcií Avast do akciových indexů by firmě umožnilo svést se na vlně investování do ETF fondů, do kterých v posledních letech proudí čím dál větší podíl nových investorských peněz,“ doplnil Vlček. 

Avast je jedním z největších poskytovatelů zabezpečení na světě, který používá technologie nové generace k boji proti kyberzločinu v reálném čase. Na rozdíl od jiných společností využívá naplno potenciál strojového učení v cloudu, kde dokáže zpracovávat neustálý proud dat od stovek milionů uživatelů.

Společnost Avast vytvořila škálovatelnou cloudovou infrastrukturu zabezpečení, která vidí vše, co se na internetu děje. 

Avast byl založen v roce 1988 českými výzkumníky Eduardem Kučerou a Pavlem Baudišem. V té době bylo cílem Avastu – stejně jako dnes – zajistit bezpečnost a dostupnost internetu pro kohokoli a kdykoli a ochránit svět před počítačovými útoky. Právě přesvědčení, že by každý měl mít přístup k internetu zdarma a beze strachu, přivedlo společnost ke spuštění modelu „freemium“, který byl jedním z prvních svého druhu na světě.

V roce 2016 má společnost Avast po akvizici společnosti AVG Technologies největší základnu uživatelů napříč platformami a má jednu z nejsilnějších sítí ke zjišťování hrozeb na světě. Díky tomu je původní záměr zakladatelů aktuální dodnes.

 

Newsletter