Výnosy evropských jádrových zemí rostou. Euro proti dolaru mírně sílí nad úroveň 1,1770 EURUSD. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna v zisku pod hranicí 25,30 za euro, podporují ji sázky na agresivnější zvyšování sazeb ČNB.

Bank of America klesají příjmy i zisk. Volatilní trhy i nízké sazby

Bank of America zakončila rok 2014 s kvartálním ziskem na akcii těsně nad očekáváním trhů, ale při zaostání tržeb. V obou případech je výsledek meziročně slabší. Akcie v premarketu amerického obchodování reagují poklesem až o téměř 4 % po včerejším poklesu o 2,5 %.

Bank of America vytvořila ve čtvrtletí zisk 3,05 miliardy dolarů či 25 centů na akcii oproti 3,44 miliardy dolarů či 29 centů na akcii před rokem. V očištěné podobě ale zisk na akcii dosahuje 32 centů, což je těsně nad konsensuálním odhadem analytiků dle Bloomberg 31c. Celkově příjmy úrovní 18,73 miliardy dolarů zaostaly za odhadem 20,94 mld. USD.

Šéf banky Brian Moynihan už v prosinci upozornil, že pokles výsledku z obchodování a nízké sazby oslabí výkon banky za poslední čtvrtletí roku. Kvůli vysoké volatilitě na trzích podobné varování vydaly investorům další banky: JPMorgan (která výsledky zklamala včera) či Citigroup (dnes ve 14:00).

Vlekoucí se spory o mimosoudní urovnání z dob finanční krize zatěžuje banku celkovým rozsahem, překračujícím 70 miliard dolarů. Bank of America se loni v srpnu dohodla s americkou vládou, že zaplatí rekordních 16,65 miliardy dolarů za urovnání obvinění, podle kterého poskytovala investorům o nabízených hypotečních cenných papírech zavádějící informace. 

Banka před tyto náklady zůstává zisková a její akcie loni posílily o 15 %, čímž překonaly 13% výkonnost sektorového subindexu financí v rámci S&P 500.

Zklamání na úvod: JPMorgan pod tíhou sporů a slabšího tradingu

Nejcennější americká banka a Buffettova investice zvedla zisk

Newsletter