Bank of America, zatížena minulostí, příjemně překvapuje

Po včerejším výsledkovém „trojboji“ v sektoru amerických bankovních gigantů dnes kvartální čísla představila Bank of America. Ta ve 3Q dosáhla čistého zisku 168 mil. USD, v přepočtu na akcii a po odečtení faktoru dividend ale ztráty 1 centu. Ve srovnatelném období loňského roku banka dosáhla zisku 2,5 mld. USD či 20 centů na akcii. Trh (konsensus FactSet pro 3Q14) očekával ztrátu 9 centů na akcii.

Čtvrtletní výnosy mírně klesly na 21,43 mld. USD z 21,74 mld. USD ve třetím kvartálu loňského roku a překročily očekávání analytiků na úrovni 21,34 mld. USD.

Banka ve čtvrtletí zaúčtovala slušnou sumu nákladů na vyrovnání několika soudních sporů, které se do kvartálního zisku dle jejího vyjádření projevily v míře 43 centů na akcii.

Bank of America urovná spor o hypotéky, stát jí to bude 16,7 miliardy dolarů

V srpnu se finanční ústav dohodl s americkou vládou na rekordním urovnání sporu kvůli prodeji hypotečních cenných papírů před finanční krizí z let 2007 až 2009, v rámci něhož zaplatí 16,65 miliardy dolarů.

Na hospodaření banky také výrazně doléhají náklady spojené se společnostmi Countrywide a Merrill Lynch, které BoA během krize převzala. CEO banky Brian T. Moynihan uvedl, že potenciál banky posílit zisky se ozřejmí po odeznění všech soudních a dalších výloh z minulosti.

Akcie banky, od začátku roku o 6 % silnější, dnes reagují v premarketu růstem o až o 1,7 %.

JPMorgan utekly dřív kvartální výsledky. Je venku ze ztráty

Citigroup (+3 %) roste zisk, zruší pobočky v 11 zemích včetně ČR

Wells Fargo udržela zisk přes propad hypoték

Newsletter