Dolar mírně sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje na úrovni 1,1900 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Bank of America, zatížena minulostí, příjemně překvapuje

Po včerejším výsledkovém „trojboji“ v sektoru amerických bankovních gigantů dnes kvartální čísla představila Bank of America. Ta ve 3Q dosáhla čistého zisku 168 mil. USD, v přepočtu na akcii a po odečtení faktoru dividend ale ztráty 1 centu. Ve srovnatelném období loňského roku banka dosáhla zisku 2,5 mld. USD či 20 centů na akcii. Trh (konsensus FactSet pro 3Q14) očekával ztrátu 9 centů na akcii.

Čtvrtletní výnosy mírně klesly na 21,43 mld. USD z 21,74 mld. USD ve třetím kvartálu loňského roku a překročily očekávání analytiků na úrovni 21,34 mld. USD.

Banka ve čtvrtletí zaúčtovala slušnou sumu nákladů na vyrovnání několika soudních sporů, které se do kvartálního zisku dle jejího vyjádření projevily v míře 43 centů na akcii.

Bank of America urovná spor o hypotéky, stát jí to bude 16,7 miliardy dolarů

V srpnu se finanční ústav dohodl s americkou vládou na rekordním urovnání sporu kvůli prodeji hypotečních cenných papírů před finanční krizí z let 2007 až 2009, v rámci něhož zaplatí 16,65 miliardy dolarů.

Na hospodaření banky také výrazně doléhají náklady spojené se společnostmi Countrywide a Merrill Lynch, které BoA během krize převzala. CEO banky Brian T. Moynihan uvedl, že potenciál banky posílit zisky se ozřejmí po odeznění všech soudních a dalších výloh z minulosti.

Akcie banky, od začátku roku o 6 % silnější, dnes reagují v premarketu růstem o až o 1,7 %.

JPMorgan utekly dřív kvartální výsledky. Je venku ze ztráty

Citigroup (+3 %) roste zisk, zruší pobočky v 11 zemích včetně ČR

Wells Fargo udržela zisk přes propad hypoték

Newsletter