Asijské obchodování se neslo ve znamení mírných tlaků na silnější dolar. Dolarový index se tak odrazil od hranice 90 bodů, euro se proti dolaru posunulo směrem k 1,2160 EURUSD. Tlaky na silnější dolar lehce reflektují i měny regionu, u nichž dnes ráno pozorujeme tendenci mírně oslabovat.

Buffet daroval miliardy nadaci Gatesových

Americký finančník a miliardář Warren Buffett daroval zhruba 2,9 miliardy dolarů Nadaci Billa a Melindy Gatesových a čtyřem rodinným charitativních organizací. Jde o součást jeho plánu rozdat téměř celý svůj majetek na charitu. Šéf skupiny Berkshire Hathaway daroval pěti charitám 19,61 milionu akcí firmy třídy „B“, uvedla na webu CNBC.

Nadace Billa a Melindy Gatesových, která se zaměřuje na zlepšení vzdělávání, zdraví a snižování chudoby, obdržela asi 14,96 milionu akcií.

Charitativní organizace peníze obdržely ve středu. Buffett tak na charitu od roku 2006 dal více než 24,3 miliardy korun. Akcie dostala také rodinná nadace Susan Thompsonové Buffettové pojmenované po Buffettově první manželce a nadace jeho tří dětí.

Aukce oběda s Buffettem vynesla téměř 3,5 milionu dolarů

Pětaosmdesátiletý Buffet je třetím nejbohatším mužem planety. Časopis Forbes jeho majetek odhaduje na 66,8 miliardy dolarů. Bill Gates se zná s Buffettem již čtvrt století a považuje ho za svého blízkého přítele.

Berkshire Hathaway ovládá více než 80 dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích, například v maloobchodě či pojišťovnictví. Vlastní rovněž významné podíly v řadě známých firem, jako jsou Coca-Cola, IBM a American Express.

Newsletter