Buffett: Akcie porostou, ať je to Donald nebo Hillary

Zdroj: Depositphotos

Americký investor Warren Buffett věří, že růst na akciovém trhu bude dlouhodobě pokračovat, ať bude u moci kdokoli. Buffett v dnešním rozhovoru s televizí CNN také zpochybnil, zda nově zvolený prezident Donald Trump bude schopen prosadit své předvolební sliby na ochranu amerického tradičního průmyslu před levným dovozem. Buffett byl blízkým spojencem dosluhujícího prezidenta Baracka Obamy a v kampani podporoval Trumpovu soupeřku Hillary Clintonovou.

„Akciový trh bude za 10, 20 a 30 let výše než teď; bylo by to tak s Hillary a bude to tak i s Trumpem,“ řekl druhý nejbohatší Američan a šéf investiční společnosti Berkshire Hathaway. Na otázku, zda je ohledně dalšího vývoje v USA optimistou, řekl. „Stoprocentně . . . Tržní systém funguje. Nefunguje sice pro každého, jako celek ale funguje.“

Hotovost impéria Warrena Buffetta je na rekordu

Buffett nepředpokládá, že Trump by dokázal prosadit předvolební slib zrušit Severoamerickou dohodu o volném obchodu (NAFTA) s Kanadou a Mexikem. „Musí to projít Sněmovnou reprezentantů a Senátem. Musí tam získat podporu . . . . V kampani se vždycky slíbí spousta věcí, které se po volbách nestanou,“ citovala Buffetta agentura Reuters.

Zisk investiční firmy Warrena Buffetta klesl téměř o čtvrtinu

Trumpův plán uvalit vysoká cla na dovozy z Číny a Mexika Buffett označil za špatný nápad, podle něj ale nelze říci, že by to v USA vedlo k ekonomické recesi. Obchod podle něj pomáhá společnosti jako celku, jeho přínosy jsou ale rozptýlené, řekl Buffett a poukázal na levnější zboží všeho druhu, které obchod zajišťuje každému Američanovi.

Kolik ztratil Warren Buffett kvůli skandálu Wells Fargo?

Newsletter