Buffettovi je 86 let, každý den vydělal dva miliony dolarů

Americký miliardář Warren Buffett dnes slaví 86. narozeniny. Jeho majetek je odhadován na zhruba 61 miliard dolarů. To znamená, že si každý den v přepočtu vydělal 1,94 milionu dolarů.

CNBC upozornila na to, že majitel investiční společnosti Berkshire Hathaway si samozřejmě více peněz vydělal ve druhé polovině svého života. Při porovnání věku a dosaženého bohatství částka 1,94 milionu dolarů už něco vypovídá. Na základě tohoto ukazatele by Buffettovi mezi miliardáři patřilo sedmé místo.

Buffett sází na Apple, podíl ve firmě zvýšil o 55 %

První místo by obsadil majitel Facebooku Mark Zuckerberg, až druhý by byl nejbohatší muž na světě a zakladatel firmy Microsoft Bill Gates. Oba si každý den vydělali více než tři miliony dolarů. Mnoho dalších miliardářů se dostalo nad 1,5 milionu vydělaných dolarů denně. Například zakladatel firmy Amazon Jeff Bezos, spoluzakladatel Oracle Larry Ellison, nebo „Google Guys“ Larry Page a Sergey Brin.

Warren Buffett je coby šéf Berkshire Hathaway nejstarší CEO v indexu S&P 500. Těsně ho následuje mediální magnát Rupert Murdoch. Naopak nejmladší je šéf Facebooku Mark Zuckerberg.

 

Newsletter