Euru se podařilo umazat část dnešních ztrát. Kurz se drží pod 1,0850 EURUSD. Koruna po krátkém oslabení nad 25,45 za euro, smazala ztráty pod 25,40 za euro.

Černý pátek pro americký trh práce, úřadovaly hurikány

AKTUALIZOVÁNO – Závěr týdne přinesl netradiční číslo z amerického trhu práce. A viníkem je především příroda, konkrétně hurikány Harvey a Irma. V americké ekonomice totiž zaniklo v září mimo zemědělství 33 tisíc pracovních míst. Trh naopak čekal, že vznikne 80 tisíc nových míst (dle Bloomberg). Čísla dnes zveřejnilo americké ministerstvo práce, které zároveň revidovalo srpnová čísla na 169 tisíc z 156 tisíc. Dolar reaguje posílením pod úroveň 1,17 EURUSD.

Snížila se nezaměstnanost, a to až na 4,2 procenta. To je nejnižší úroveň od února 2001. Čekala se přitom stagnace na úrovni 4,4 procenta.

Hodinová mzda se v září zvýšila o 0,5 procenta, čekal se růst jen o 0,3 procenta. Meziroční růst mezd byl 2,8 procenta.

Míra participace, která měří podíl Američanů v produktivním věku, kteří jsou zaměstnaní nebo hledají práci, v září vzrostla na úroveň 63,1 procenta.

Organizace ADP ve středu oznámila, že soukromí zaměstnavatelé ve Spojených státech vytvořili v září 135 tisíc nových pracovních míst. Přesně podle očekávání.

Newsletter