Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar se obchoduje v mírné ztrátě nad 1,0840 za euro. Koruna obrátila do lehkého zisku pod 25,35 za euro.

Česko má první platební kartu z pravého zlata

V Praze dnes měla svoji premiéru první platební karta z pravého zlata, není sice příliš praktická (váží 36 gramů a nemůže být bezkontaktní), ale pozornost přitáhne všude, kde ji vytáhnete. Po názvem Real Gold kartu vydala Banka Creditas ve spolupráci s Mastercard. Zlatá debetní karta bude existovat pouze ve 100 kusech a je unikátní nejen v rámci ČR, ale celé Evropy.  

Samotná karta má unikátní design a je vyrobena ve dvou limitovaných sériích – Black &Gold. K dispozici je v zářivě zlaté nebo rafinované černozlaté barvě. „V současnosti jde o nejprestižnější produkt, který český i evropský bankovní trh nabízí. Téměř polovinu hmotnosti karty tvoří zlato, což poznáte na první pohled i dotek, Real Gold je sedmkrát těžší než běžné platební karty,“ říká místopředseda představenstva Banky Creditas Kamil Rataj. Banka bude produkt nabízet primárně svým VIP klientům.

Za designem karty se speciálním 3D gravírováním, které vytváří vizuální efekty, stojí společnost Dynamo Design, jež se podílela i na korporátní identitě Banky Creditas. Výrobu zajistila společnost Idemia. Real Gold je také horkým želízkem v ohni mezinárodní soutěže o nejlepší prémiovou kartu roku na světě.

Platební karta disponuje vysokými transakčními limity a prémiovými doplňkovými službami. „Jedná se o karetní produkt World Elite, což je nejvyšší a nejprestižnější řada karet z produktové nabídky Mastercard,“ vysvětluje generální ředitel Mastercard pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko Miroslav Lukeš. Nechybí prémiová služba Concierge, která poskytuje nadstandardní individuální servis všem majitelům karty ze zlata. LoungeKey jim a jejich příbuzným umožňuje přístup do stovek letištních salonků po celém světě, a to bez ohledu na to, jakou linkou či třídou cestují. Součástí je také exkluzivní pojištění a nadstandardní výše limitů pro platby. Předpokládá že, se klienti budou mít na účtu milionové zůstatky.

Newsletter