CETV rostou výnosy, stále je ale ve výrazné ztrátě

AKTUALIZOVÁNO: Mediální skupina Central European Media Enterprises (CETV), která vlastní televizi Nova v Česku a další televizní stanice, má za sebou meziročně lepší první čtvrtletí roku. Tržby společnosti rostly při neměnném kurzu o čtyři procenta na 129 milionů dolarů, když za růstem byly hlavně tržby z televizní reklamy. Akcie CETV reagují na ranní výsledky poklesem.

Zisk OIBDA se při vyloučení vlivu kurzových změn zvýšil o 44 procent na 17,1 milionu dolarů. Čistá ztráta CETV se meziročně snížila na 40,7 milionu dolarů z 70,2 milionu dolarů před rokem. Skutečnost je řádově dvojnásobně horší proti očekáváním analytiků, kteří sázeli na zveřejnění čisté ztráty kolem 21-22 milionů dolarů.

„Silnou stránkou našich stávajících kanálů, stejně tak jako našich nově spuštěných kanálů je nárůst z poplatků za distribuci našich kanálů od provozovatelů kabelových a satelitních platforem a příjmů z předplatného během tohoto čtvrtletí,“ uvedl jeden ze dvou generálních ředitelů CME Christoph Mainusch.

Podle Miroslava Frayera z Komerční banky výsledky CETV na provozní úrovni překonaly očekávání trhu. „Zklamáním je finanční výsledek, který se následně promítl do mnohem hlubší čisté ztráty. Úrokové náklady se meziročně zvýšily o více jak 20 procent, což je dle nás velké zklamání. Výsledky celkově vnímáme kvůli hluboké čisté ztrátě mírně negativně, čekáme tlaky spíše na pokles ceny akcií,“ dodal Frayer.

Hlavním akcionářem CME je americká mediální skupina Time Warner. Součástí CME je společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle Česka provozuje televize na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

Newsletter