CETV ve 4Q15 vzrostly tržby na 195,6 milionu USD

AKTUALIZOVÁNO – Mediální skupina CETV, která vlastní TV Nova a další televizní stanice, dnes zveřejnila hospodářské výsledky za loňské 4. čtvrtletí. Tržby společnosti rostly o tři procenta na 195,6 milionu USD. Zisk OIBDA se při vyloučení vlivu kurzových změn  zvýšil o 16 procenta na 56,2 milionu dolarů. To je mírně pod očekáváním trhu, který čekal 56,4 milionu USD.

CETV uvedla, že získala nový úvěr ve výši 469 milionu EUR na refinancování nejnákladnějšího dluhu splatného v roce 2017. Za dluh se zaručil největší akcionář Time Warner.

Podíl CETV na trhu s televizní reklamou loni vzrostl ve třech z šest zemích, ve kterých mediální společnost působí. 

„Máme za sebou další silný rok, v němž se nám podařilo dosáhnout výrazného růstu zisku OIBDA, marží i volného cash flow. Výsledky v kombinaci s transakcí na refinancování dluhu, kterou jsme dnes oznámili, uzavírají dva roky trvající obrat firmy a směřují nás ke snižování zadlužení a zvyšování hodnoty pro akcionáře,“ uvedl výkonný ředitel firmy ​Michael Del Nin.  

Akcie CETV na pražské burze reagovaly na výsledky výrazným růstem. „Výsledky hospodaření byly oproti konsensu jednoznačně horší, zdá se tak, že trh z dnešních událostí vzal v potaz pouze úspěšné refinancování svého dluhu. Prozatím ponecháváme v platnosti naše doporučení Držet s cílovou cenou na 2,5 USD za akcii,“ uvedl analytik Komerční banky Miroslav Frayer.

V loňském roce zisk OIBDA očištěný o vliv měnových kurzů zisk stoupl o 53 procent na  122,8 milionu USD a tržby bez vlivu kurzových změn vzrostly meziročně o šest procent na 605,8 milionu USD. Zvýšily se hlavně díky příjmům z reklamy. Frayer dodal, že volné cash flow dosáhlo 55,5 mil. USD, což je lehce nad cílem managementu 45 až 55 milionů USD. „Na všech úrovních jsme zaznamenali horší než očekávané údaje, největším zklamáním pak byla celková výše čistého zisku, resp. ztráty. Potvrdilo se, že tržby srazil silný dolar, zatímco provozní zisk byl ovlivněn úsporami nákladů,“ uvedl Frayer.

Hlavním akcionářem CME je americká mediální skupina Time Warner. Součástí CME je společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle Česka provozuje televize na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

Newsletter