Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

ČEZ dohání evropský sektor, O2 podpořila zpráva o půjčce

České akcie dnes posílily o 0,74 % a index PX se tak dostal na dostřel psychologické mety 1.000 bodů. Všechny hlavní tituly za snížených objemů rostly. ČEZ posílil během dne o více než 1,6 % na 620 korun po vzoru německých utilit RWE a E.ON, které díky vyšším cenám elektřiny poskočily opět o zhruba 3 %. Silnější byly i banky, ale svou výkonností spíše zklamaly, naopak velmi slušně si vedly akcie O2 po zprávách, že si operátor půjčí 32 miliard korun, které obratem pošle do PPF za mírně lepších podmínek. Tento krok by podle analytiků mohl zachránit investory spekulující na stabilní dividendu okolo 15-17 korun. Dále posilovaly i akcie CETV. Dnes to bylo o 3,6 % a dostaly se tak na 7měsíční maximum 63 korun. Český trh tak posiloval již čtvrtý den v řadě a dá se spekulovat, že příliv nových peněz způsobil report Citibank, jejíž analytici označili český akciový trh jako podhodnocený. Výsledkovou sezónu za 3Q zítra ráno uzavře Pegas.

O2 si půjčí až 32 miliard korun. Většinu pro PPF

Pegas Nonwovens – co čekat od výsledků za 3Q?

RWE a E.ON dnes opět silně rostou – kdy začne růst ČEZ?

Polský index WIG20 posílil o 0,4 % díky bankovním titulům Pekao a PKO. Obě banky byly v poslední době pod tlakem investorů po „downgradech“ od významných londýnských hráčů a nižší ceny již přilákaly spekulativní kupce.

Maďarské akcie uzavřely v červených číslech, index BUX nakonec klesl o 0,3 % kvůli prodejním příkazům v zavírací aukci. Na trhu v podstatě dnes nebyla žádná větší aktivita, objemy byly výrazně podprůměrné. Ztrácely hlavně akcie Richter Gedeon -1 % a OTP -0,5 %, naopak rostl Magyar Telekom +0,9 %.

Evropské akcie jsou „flat“, roste sektor utilit, naopak klesají ropné akcie po současném propadu ceny ropy.

Zítra budou americké akciové trhy uzavřeny z důvodu Dne díkuvzdání a tak se dá předpokládat ještě nižší likvidita i volatilita. 

Newsletter