ČEZ i KB v plusu, PX před ztrátou neuchránily

Český trh uzavřel středeční seanci mírným poklesem. Index PX oslabil -0,46 % a reagoval na výraznější pokles západních trhů po slabších maloobchodních datech z Ameriky a také slabších čtvrtletní čísla JPMorgan. Akciové trhy v Evropě i Americe klesají řádově o 1 %, ale PX index se držel díky kupcům  poměrně dobře a nakonec uzavřel slabší o 0,46 %.

I přes celkový propad indexu si hlavní české akcie ČEZ a Komerční banka polepšily. Oba tituly byly aktivně poptávány ze strany zahraničních investorů, a tak ČEZ zavřel na denním maximu 594 korun, přestože všechny hlavní utility v Evropě již druhý den výrazně klesaly. Komerční banka také ignorovala špatnou výkonnost evropských bank a posílila o 0,94 % na 4734 korun. Erste mírně klesala, ale na trhu v Rakousku byl aktivní poměrně velký kupec, který tento titul podržel před větším propadem. Hlavní podíl na poklesu indexu měly akcie VIG -3,04 % a O2 -1,49 %. Objem obchodů byl nadprůměrný a dosáhl 914 milionů korun.

Okolní trhy měly také negativní výkonnost, BUX oslabil o 0,5 % vlivem poklesů na akciích MOL, v Polsku pak dostal 6% výprask měďař KGHM po silném propadu této komodity.

Newsletter