ČEZ vyvažuje pokles bank. NWR -40 % po startu obchodů s právy

Evropské akciové trhy během středeční seance prozatím obchodují poblíž včerejších závěrečných hodnot. Minimální změny prozatím indikují i futures na zámořské indexy, které se drží lehce v kladných číslech.

Trhy prozatím vyčkávají na další kurzotvorné zprávy. Menší nervozita je stále spojená s plánovaným referendem o nezávislosti Skotska, jež by se mělo konat příští týden ve čtvrtek.

Z dnešních makrodat prozatím vyšla čísla průmyslové produkce za červenec pro Francii. Čísla přinesla meziměsíční růst o 0,2 % a překonala tak odhady, kdy byl očekáván 0,5% pokles.

Z jednotlivých sektorů si dnes nejlépe vedou těžaři, naopak ztrácí sektor technologií a zdravotnictví.

Klid dnes vládne i na pražské burze, o čemž nejlépe svědčí zobchodovaný objem ve výši 159 mil. Kč. Větší aktivita je tak patrná pouze na bankovních zástupcích jako je Komerční banka či Erste. Akcie Erste po předchozím růstu, odstartovaném již v závěru minulého týdne, aktuálně ztrácí 1,9 % a její akcie obchodují u 555 Kč. Komerční banka prozatím bez větších změn mírně vyklesává k 4930 Kč.

Situaci se částečně snaží zvrátit akcie ČEZu, které dnes následují své německé konkurenty do kladných hodnot a rostou k 627 Kč. Výrazným propadem si opět prochází těžařská společnost NWR, která po zahájení obchodování s právy na úpis nových akcií padá o více jak 40 % k 1,25 Kč za akcii.

Akcie NWR propadly o téměř polovinu. Začal obchod s právy

Newsletter