ČEZ znovu upoutal pozornost kupců, Unipetrol část ztratil

Dnešní den na burze v Praze patřil akciím ČEZu, které po dlouhé době viděly lepší objemy a dynamiku obchodování. V celkovém vyjádření zakončil index PX den se ztrátou 0,58 % na průměrném objemu 620 mil. korun. Aktivita V Praze se v tyto dny soustředí zejména do akcií Komerční banky a dnes se k nim přidaly právě akcie tuzemské energetiky.

Ty se po včerejším slabém závěru a s dozvuky snížení doporučení od banky UBS po ranním otevření propadly na úroveň výprodejů z měsíce srpna a otestovaly minimum 525 Kč. I přes pokračující prodejní tlak a příliš očividnou myšlenku prodeje na krátko po doporučení od UBS se na trhu objevovaly příchozí objednávky na nákup z důvodu atraktivních cen letošního minima. V pozdním odpoledni se krátké pozice na trhu dostaly do pasti a slábnoucí moment prodejů způsobil silný pohyb k hranici 540 Kč, který mohl mnohé obchodníky překvapit. Akcie tak končí růstem 0,7 % a dnešní den odebírá mnoho ze slabého momentu minulých dnů.

Komerční banka se setkává se silnými objemy a pokračujícím zápasem mezi nabídkou a poptávkou v rámci rozpětí 5350/5400 Kč. Obě strany se zdají poměrně silné, a dokud nedojde k vyčerpání jedné z nich, nedočkáme se zřejmě pohybu ze současných cen.

Unipetrol dnes ztratil trochu ze svého nákupního momentu a denní maxima 164 Kč byla koncem dne otočena a den končí s mírnou ztrátou 0,4 %. To vše při poměrně nadějných komentářích ze společnosti ohledně dividendy, zatímco trh stále čeká na finální vyčíslení ztrát z výbuchu. Rakouský VIG se ztrátou 2,5 % dále pokračuje jako nejvíce náchylný na averzi k riziku a na slabých dnech, jakým byl dnešek, se tento rys podepisuje nejvíce. 

Newsletter