Chcete být bohatí? Přečtěte si těchto deset knih

Osmdesát osm procent bohatých čte alespoň půl hodiny denně, potvrdil to výzkum Rich Habits Institute. Někteří z nich čtou celosvětově proslulé knihy, někteří méně známé. Které z nich miliardáři nejvíce doporučují?

1.Bohatněte a myslete jako bohatí (Napoleon Hill)

Bestseller z roku 1937 se zaměřuje především na mentalitu bohatých lidí. Zajímavostí je, že slova jako peníze, bohatství či finance figurují v knize jen minimálně. Hill popisuje psychologické bariéry, které mohou i Vás brzdit na cestě za bohatstvím.

2.Podnikatelské dobrodružství (John Brooks)

Další z knih je také staršího vydání, a to z roku 1969. Velká většina bohatých zbohatla založením svého vlastního byznysu. Tato kniha pomůže čtenářům s tím, jak se na tento moment připravit.

3.Malá kniha investování selským rozumem (John C. Bogle)

Jednou z nejběžnějších cest k bohatství je správné investování. John Bogle je zakladatelem prvního indexového investičního fondu na světě. Tuto knihu doporučuje i nejúspěšnější investor současnosti Warren Buffet.

Pět pobuřujících faktů o penězích, které Vás naštvou

4.Eseje Warrena Buffetta (Lawrence A. Cunningham a Warren Buffett)

Název hovoří za vše. Tato kniha poznámek a dopisů „Věštce z Omahy“ se celosvětově stala velmi oblíbenou. Kniha, která je přes 700 stran dlouhá, Vám poskytne skvělý náhled do života investování a podnikání známého miliardáře.

5.Zvyky miliardářů (Tim Ferriss)

Co obnáší být miliardářem? Kniha Tima Ferrisse se soustředí na denní rutinu proslulých manažerů, podnikatelů a sportovců. Z textu se dozvíte, jaké jsou bizarní zvyky významných lidí, kteří hýbou finančním i mediálním světem.

6.Nejbohatší muž Babylonu (George S. Clason)

Nejstarší kniha seznamu. Tuto klasiku napsal Clason už v roce 1929. Jde vlastně o návod k vedení osobních financí. Ten se stal v průběhu času tak oblíbený, že téměř po sto letech ho úspěšní lidé stále doporučují.

Umíte dostatečně spořit? Napoví jazyk, kterým mluvíte

7.Bohatý táta, chudý táta (Robert Kiyosaki)

Kiyosaki ve známém bestselleru vyvrací mýtus toho, že abyste byli bohatí, musíte v zaměstnání vydělávat velké peníze. Na příběhu svého vlastního otce a otce jeho nejlepšího kamaráda vysvětluje, že zbohatnout lze i s malým platem a chytrým řízením finančních prostředků.

8.Automatický milionář (David Bach)

Milionář a zkušený finanční poradce David Bach ve své knize prezentuje několik nedorozumění, které se pojí s vyděláváním peněz. „Nepotřebujete pravidelný rozpočet, hodně peněz ani silnou vůli, přesto však můžete vydělat jmění,“ zní jeden ze zajímavých závěrů Davida Bacha.

9.Jak myslí bohatí (Steve Siebold)

Předtím, než Steve Sebold započal průzkum stovek milionářů a miliardářů, nechápal, jak se stát bohatým. Po svém dlouhém zkoumání těchto úspěšných lidí zjistil, že abyste se stali bohatými, musíte myslet jako oni. Jakmile změnil myšlení, peníze se mu prý začaly hrnout.

Mezi 2500 miliardáři světa jsou jen necelé tři stovky žen

10.Buďte posedlí, nebo průměrní (Grant Cardone)

Autor knihy vybudoval z malých firem celkem pět úspěšných a stal se multimilionářem. Podle jeho knihy musíte být doslova hladoví po úspěchu. Sám Cardone byl ve dvaceti pěti letech úplně bez peněz, ale do pěti let vydělal svůj první milion dolarů.

Newsletter