Chytré hodinky Vás pošlou i na rande

Pokud patříte mezi uživatele online seznamek, potěší Vás následující zpráva. Internetová společnost Zoosk ve středu představila beta verzi své aplikace pro chytré hodinky s operačním systémem Android, jejíž plné spuštění plánuje již příští týden.

Seznamka je pro mobilní telefony jako dělaná, umožňuje být neustále online a tento krok je pouze rozšířením služeb pro ještě rychlejší interakci,“ řekla generální ředitelka společnosti Kelly Steckelberg.

Aplikace umožňuje uživatelům prohlížet si potencionální protějšky přímo na ciferníku svých chytrých hodinek a upozorní je v momentě, kdy zaznamená shodu. Režim prohlížení je přitom zcela zdarma. Poplatky a registrace přicházejí až v momentě, kdy uživatel vyžaduje rozšíření o funkce jako například posílání zpráv.

Nejedná se o převratnou novinku, ostatní seznamky jako je Match.com, již Android Wear platformu užívají a nabízejí velmi podobné služby.

Podle šéfky Zoosk, společnost zároveň zvažuje propojení s Apple Watch, ale to až po vyhodnocení odezvy z platformy Android. Neustále hledá příležitosti k růstu a nositelné produkty (tzv. wearables) aktuálně skvělou cestou k rozšíření uživatelské základny. Pokud jde o ziskovost, zaměřila se firma na účinné a efektivní získávání nových uživatelů za účelem budování udržitelného podnikání.

Firma Zoosk požádala v dubnu loňského roku o IPO, ale později žádost odložila. V prosinci totiž propustila zhruba 15 procent své pracovní síly a provedla změny v managementu. Steckelbergová jakožto bývalá finanční ředitelka se chopila vedení v loňském roce a od té doby ji drží v zelených číslech.

Firma rok 2014 uzavřela s tržbami 200 milionů dolarů, ale ve ztrátě. Od svého založení v roce 2007 získala přibližně 33 milionů uživatelů po celém světě, podíl těch platících ale společnost nezveřejňuje.

Newsletter