Americké výnosy rostou, včetně reálných. Proti inflaci ochráněný bond v 10letém tenoru se posunul nad -1 %. Euro se proti dolaru obchoduje nad hranicí 1,1300 EURUSD. Koruna se posunula pod 25,40 za euro.

Čidla pro Internet věcí z Čech do celého světa!

Internet of Things (IoT) neboli Internet věcí patří mezi často skloňovaná témata poslední doby. Ovládání věcí na dálku pomocí internetu přechází z utopických vynálezů do reality a odvětví očekává světový boom. Mezi prvními na vlně rozmachu IoT zařízení se chce celosvětově uchytit firma Simple Hardware známého podnikatele Pavla Sodomky, spoluzakladatele serveru Atlas.cz.

Internet věcí je dynamicky se rozvíjející trend v oblasti kontroly a komunikace běžných fyzických předmětů díky vzdálenému přenosu dat. Propojená zařízení mohou navzájem komunikovat a sbírat velké množství dat, která jsou následně zpracovány a využívány například od logistiky, pojišťovnictví, farmacii, retail až po těžbu a služby. Komunikace těchto zařízení funguje na speciální bezdrátové síti, která umožňuje přenos dat mezi nízkoenergetickými zařízeními. V České republice stejně jako v dalších více než 52 zemích světa funguje pro tyto účely síť Sigfox.

O pokrytí České republiky a Slovenska sítí Sigfox se zasloužila firma SimpleCell Europe s.r.o., ve které svoji důležitou roli sehrál Pavel Sodomka, spoluzakladatel serveru Atlas.cz. V rámci budování sítě Sigfox společnost SimpleCell Europe započala vývoj hardwarových zařízení fungujících na této síti, která se ukázala mít velký potenciál na světovém trhu. Pavel Sodomka tak hardwarovou divizi odkoupil a založil společnost Simple Hardware, s jejímiž čidly a senzory se nyní chystá dobýt svět.

Simple Hardware vyvíjí a vyrábí hardwarová zařízení pro Internet věcí fungující na síti Sigfox. Jedná se o kvalitní, fyzicky malá a cenově dostupná čidla a senzory, která mají více jak 50 možností využití v domácnostech i průmyslu. Mezi dovednosti senzoru patří například mezinárodní sledování zboží, balíků a zavazadel, zabezpečení dveří, detekce vysypání popelnice, diagnostika žádoucích a nežádoucích vibrací strojů v terénu, měření motohodin strojů, dále společnost vyrábí také záplavové čidlo a podobně.

Senzory Simple Hardware jsou již nyní prodávány více jak 200 zákazníkům do zhruba 30 zemí světa a v plánu je další velká expanze na zahraniční trhy. Mezi hlavní přednosti zařízení patří především důraz na kvalitní hardwarové parametry, 10letá výdrž baterie, univerzalita použití a jejich neustálý vývoj. Produkty jsou určeny pro masovou výrobu a celosvětový prodej do různých sektorů jako například pojišťovnictví, bezpečnost, logistika a další.

Na to, aby se Simple Hardware udržel na špičce ve vývoji a výrobě hardwarových zařízení pro Internet věcí, aktuálně společnost veřejně poptává financování. Investovat chce zejména do dalšího vývoje, výroby ale i do obchodního týmu.

 

Newsletter