Citigroup překonala očekávání, navzdory poklesu zisku i tržeb

AKTUALIZOVÁNO – Americká banka Citigroup dnešními výsledky překonala očekávání analytiků. Čtvrtletní zisk se meziročně snížil o 27 procent. To je největší pokles zisku z velkých amerických bank, jež dosud výsledky oznámily. Za poklesem je především slabší výkon v divizi obchodování a investičního bankovnictví a rovněž nárůst rezerv na pokrytí ztrát z půjček v energetickém sektoru. ​

Za první čtvrtletí Citigroup reportovala upravený zisk na akcii 1,10 dolaru, zatímco trh čekal jen 1,03 dolaru. Za první tři měsíce loňského roku banka měla upravený zisk na akcii 1,51 dolaru. Akcie banky, jež od začátku letošního roku oslabily o 13 procent, reagují v premarketu růstem. 

Tržby Citigroup, která je třetí největší bankou v USA podle objemu aktiv, klesly na 17,55 miliardy dolarů z 19,81 miliardy dolarů. Analytici odhadovali čtvrtletní zisky ve výši 17,46 miliardy dolarů. 

Loni Citigroup vykázala nejvyšší roční zisk za téměř desetiletí. Její roční výdaje byly nejnižší za více než desetiletí. Ve středu se Citigroup stala jedinou z osmi velkých amerických bank, které americké úřady schválily plány na přežití v době krize.

Citigroup koncem února oznámila, že prodá svůj menšinový podíl v čínské regionální bance China Guangfa Bank za zhruba 19,7 miliardy jüanů. Dohoda má pomoci americké bance získat kapitál na expanzi dalších aktivit v Číně. 

Newsletter