Co by nyní kupoval největší býk Tom Lee?

Takzvaná rally budoucího prezidenta Spojených států Donalda Trumpa může pokračovat dál a dál… V dopise klientům to napsal Tom Lee, který je stratégem firmy Fundstrat a jedním z největších „býků“ na Wall Street. Doba vlády realitního magnáta v Bílém domě může vést k takovém býčím trhu, jaké na Wall Street předcházely administrativám bývalých amerických prezidentů Dwighta Eisenhowera a Ronalda Reagana.

„Je pozoruhodné, že dva nejdelší býčí trhy v historii v letech 1553 – 1974 a 1982 – 1999 předcházely republikánské ´revoluci´“ poznamenal Lee, který vidí jisté srovnání Trumpa a jeho dvou předchůdců. Eisenhower na počátku 50. let minulého století investoval do infrastruktury, Reagan snižoval daně a dereguloval, což je podle Leeho to samé, co Trump slíbil, až se ujme úřadu.

Trhy na vítězství miliardáře Trumpa nad bývalou první dámou Hillary Clintonovou reagovaly pozitivně. Od 8. listopadu, kdy Američané o 45. prezidentovi rozhodli, zpevnil širší index S&P 500 o tři procenta a Dow Jones a Nasdaq o čtyři procenta. Sledovaný Dow Jonesův index amerických blue chips poprvé překonal hranici 19 tisíc bodů. V tomto okamžiku Lee investory vyzývá, aby byli „kontrariáni“.

 

 

A z toho všeho podle něj vyplývá? Zaměřte se na takové skupiny, které v posledních sedmi letech ztrácely, to znamená energetiky, základní materiály´, hornictví, ocelárny, komunikační zařízení, industriální a tech podniky,“ řekl Lee televizi CNBC v pořadu „Trading Nation“.

Podle něj by se investoři naopak měli vyhnout tam, kde je „přeplněno“, tedy sektoru zdravotní péče a spotřebním cyklickým titulům. Ačkoli finanční tituly po volbách rostly, Lee poukázal na to, že sektor od roku 2009 vykazuje horší výsledky.

Newsletter