Dolar se drží v mírném zisku v dolarovém indexu i proti euru. Evropské i americké výnosy rostou. Měny regionu jsou ve ztrátě, jediná koruna dopoledne zpevnila. Kurz se krátce podíval pod support 25,90 za euro, poté ale zisky mírně zkorigoval.

Credit Suisse doporučuje nakupovat akcie

Credit Suisse doporučuje nakupovat akcie. Předpovídá posílení indexu S&P500 o 10 % v polovině roku 2015 a ponechává svoje doporučení být „overweight“ v akciích. TOP investicí by měly být japonské akcie, naopak spíše doporučuje snížit váhu amerických akcií. CS předpokládá, že index S&P500 posílí v první polovině roku na 2250 bodů, což implikuje 10% potenciál růstu. V druhé polovině roku by, podle CS, měl ale nastat obrat a index by měl klesnout k hodnotám 2200 bodů. CS zdůrazňuje, že americké akcie budou mít tendence zaostávat za zbytkem světa přibližně 6 měsíců před prvním zvýšením úrokových sazeb a předpokládá, že valuace akcií budou v té době již neatraktivní.

CS také předpovídá růst japonského indexu Nikkei na 19.500 bodů ke konci roku 2015 a dokonce zvýšila svůj předchozí cíl pro tento index o 1000 bodů s odůvodněním, že  japonské akcie jsou  po poklesu jenu stále atraktivní. Vidí prostor pro pozitivní překvapení i díky lokální poptávce.

CS však snížila své doporučení pro „emerging markets“ na „underweight“, protože se obává o vývoj ekonomiky Číny, kde, podle nich, pravděpodobně hrozí „hard landing“, neboli tvrdý dopad. Doporučuje zůstat „overweight“ v akciích kontinentální Evropy, ale upravila svůj cíl pro index Stoxx 500 dolů o 100 bodů na 3600 a dodává, že v Evropě je vidět přespříliš pesimismu ohledně růstu ekonomiky a že dojde v roce 2015 k jejímu mírnému zotavení.

Díky nízké valuaci doporučuje následující sektory: Hardware, software, IT services, potraviny a velké ropné společnosti, naopak nedoporučuje sektor maloobchodu.

Doporučuje alokovat volné prostředky do britských akcií, které zvýšila na „overweight“. Dále doporučuje „ overweight“ pro Německo a Španělsko, naopak v souladu s indexy doporučuje snížit pozice ve Francii. 

Newsletter