Credit Suisse doporučuje nakupovat akcie

Credit Suisse doporučuje nakupovat akcie. Předpovídá posílení indexu S&P500 o 10 % v polovině roku 2015 a ponechává svoje doporučení být „overweight“ v akciích. TOP investicí by měly být japonské akcie, naopak spíše doporučuje snížit váhu amerických akcií. CS předpokládá, že index S&P500 posílí v první polovině roku na 2250 bodů, což implikuje 10% potenciál růstu. V druhé polovině roku by, podle CS, měl ale nastat obrat a index by měl klesnout k hodnotám 2200 bodů. CS zdůrazňuje, že americké akcie budou mít tendence zaostávat za zbytkem světa přibližně 6 měsíců před prvním zvýšením úrokových sazeb a předpokládá, že valuace akcií budou v té době již neatraktivní.

CS také předpovídá růst japonského indexu Nikkei na 19.500 bodů ke konci roku 2015 a dokonce zvýšila svůj předchozí cíl pro tento index o 1000 bodů s odůvodněním, že  japonské akcie jsou  po poklesu jenu stále atraktivní. Vidí prostor pro pozitivní překvapení i díky lokální poptávce.

CS však snížila své doporučení pro „emerging markets“ na „underweight“, protože se obává o vývoj ekonomiky Číny, kde, podle nich, pravděpodobně hrozí „hard landing“, neboli tvrdý dopad. Doporučuje zůstat „overweight“ v akciích kontinentální Evropy, ale upravila svůj cíl pro index Stoxx 500 dolů o 100 bodů na 3600 a dodává, že v Evropě je vidět přespříliš pesimismu ohledně růstu ekonomiky a že dojde v roce 2015 k jejímu mírnému zotavení.

Díky nízké valuaci doporučuje následující sektory: Hardware, software, IT services, potraviny a velké ropné společnosti, naopak nedoporučuje sektor maloobchodu.

Doporučuje alokovat volné prostředky do britských akcií, které zvýšila na „overweight“. Dále doporučuje „ overweight“ pro Německo a Španělsko, naopak v souladu s indexy doporučuje snížit pozice ve Francii. 

Newsletter