Čtyři aplikace, díky kterým dostanete své finance do formy

S rozjížděním malého podniku se pojí hromady čísel, sledování cash flow a neustálé ujišťování se, že máte kapitál pro růst svého podnikání. Svět technologií přinesl mnoho inovačních řešení pro problémy, které podnikatelé potřebují řešit. Níže jsou uvedeny čtyři online služby, jež mohou zjednodušit různé finanční aspekty podnikání z oblasti bankovnictví přes mezinárodní převody peněz až po přijímaní plateb kartou.

Holvi – lepší obchodní bankovnictví

Po velmi dlouhou dobu byly velké banky s honosnými sídly na hlavních náměstích měst jediným místem, kde si mohly malé firmy založit bankovní účet. Nicméně dnes již existují plně digitální alternativy ke staromódnímu bankovnictví. Holvi je moderní bankovní služba vyvinuta podnikateli pro podnikatele, tedy největšího segmentu, jenž je v Evropě dosud přehlížen tradičními bankami. Jádrem Holvi je podnikatelský bankovní účet a debetní karta. Kromě toho je účet vybaven výkonnými nástroji, které pomáhají lépe řídit všechny aspekty podnikatelských financí od fakturace zákazníkům a automatizace řízení účetních nákladů až po prodávání on-line. Holvi bylo stvořeno ve víře, že malé a střední podniky by měly mít přístup k lepším bankovním službám.

TransferWise – levnější mezinárodní převody peněz

Pokud potřebujete převést peníze do zahraničí, TransferWise může být ten nejlevnější a nejjednodušší způsob, který je v současné době k dispozici, jak to udělat. Společnost páruje uživatele, kteří chtějí převést, řekněme dolary na eura, a uživatele, kteří chtějí převést peníze opačným směrem z eur do dolarů. Protože TransferWise nepřesouvá finanční prostředky přes hranice a nepožaduje brokerské poplatky, účtuje si za své služby mnohem méně než banky provádějící mezinárodní převody peněz. Služba v současné době provozuje téměř 300 měnových tras a disponuje plány na přidání dalších 300 v příštím roce.

Crowdfunder – získání finanční podpory z davu

Ať už hledáte cestu, jak překonat finanční těžkosti, nebo chcete zvýšit Váš obchodní růst, či uvést do reality svůj nápad, crowdfunding může být výbornou alternativou pro financování Vašeho podnikání. Jak už název napovídá, můžete se obrátit na sílu davu za účelem získání finanční podpory, kterou Vaše firma potřebuje. Kromě Crowdfunderu je známý rovněž Kickstarter, případně také Seedrs a Invesdor.

iZettle – snadné přijímání plateb kartou

Hledáte jednoduchý a levný způsob, jak přijímat platby kartou ve svém stánku rychlého občerstvení, restauraci či kavárně? Už nehledejte. S iZettle můžete začít přijímat platby kartou na smartphonu nebo tabletu v podstatě bez jakéhokoli čekání. A co víc, praktické přehledy vám umožní přehledně sledovat Vaše prodeje, zjistit, které produkty jsou nejprodávanější, či vypočítat průměrné útraty. Pro Vašeho účetního iZettle generuje rovněž přehledné excelové reporty. Kromě toho společnost postupně zavádí nový produkt s názvem iZettle Advance, jenž bude nabízet úvěry obchodníkům, kteří potřebují finanční prostředky pro růst jejich podnikání.

Pojem „FinTech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter